Sty 11 2016

Abonamenty Premium w StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  • analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  • skuteczne analizy techniczne, 
  • moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  • aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  • narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

Celem nadrzędnym inwestora jest osiąganie zysku, jednak droga do tego jest długa i wyboista. Gdy Twoje życie zaczyna biec rytmem giełdy stajesz się StockWatcherem. Bieżące śledzenie zakupionych spółek staje się obowiązkiem, a miejsce podjętej już decyzji „kiedy i co kupić” zajmuje „kiedy i co sprzedać”. 

StockWatch.pl ma pomóc w podejmowaniu racjonalnych decyzji poprzez dostarczenie argumentów: pogłębionej analitycznej informacji opartej o rzetelne dane oraz konfrontacji stanowisk z innymi inwestorami.

  •  Za darmo dołącz do grona ponad 75 tys. użytkowników StockWatch.pl i >> załóż konto (wystarczy login, adres e-mail i hasło). 

Posiadając konto w portalu możesz dołączyć do dyskusji na forum, uzyskasz dostęp do wielu danych i wskaźników, będziesz mógł stworzyć listę obserwowanych spółek, a także będziesz informowany mailowo o publikacji analiz sprawozdań obeserwowanych spółek i ważnych wydarzeniach rynkowych np. bieżących emisjach akcji lub obligacji.

  • Kliknij w ten link i dokonaj transakcji zakupu abonamentu do Strefy Premium >> Tutaj

Ceny:

3 mies. – 189 zł  //  6 mies. – 329 zł  //  12 mies. – 439 zł  

Strefa Premium portalu i Portfel Cztery Fazy rynku to dwie odrębne usługi, które kupuje się oddzielnie.

W abonamencie m.in.: 

1) Natychmiastowy dostęp do wszystkich omówień sprawozdań finansowych spółek giełdowych

Zespół zawodowych, niezależnych analityków finansowych StockWatch.pl co roku publikuje kilkaset omówień raportów finansowych i prospektów emisyjnych. Analizujemy raporty, o które prosicie, a także sami szukamy dla Was firm z potencjałem. Przystępnym językiem odpowiadamy na pytanie, czy i jak zmieniła się sytuacja fundamentalna spółki, szczególnie pod kątem skuteczności biznesowej i budowania wartości, a także zdolności do spłaty zobowiązań, ryzyka dodruku tanich akcji i możliwości wypłaty dywidendy.

Ponadto na bieżąco analizowane są oferty debiutów (IPO), w których analizujemy prospekty od strony siły finansowej spółki oraz atrakcyjności oferowanych papierów wartościowych. Dzięki ich lekturze pogłębisz swoją znajomość poszczególnych spółek i zyskasz niezależny, finansowy punkt widzenia na swoje inwestycje.

Sprawdź:

>> Analizy sytuacji finansowej po raportach kwartalnych

>> Analizy ofert publicznych

2) Analizy sprawozdań na życzenie

Użytkownicy z wykupionym abonamentem premium mogą wnioskować o analizę sprawozdań finansowych wybranych spółek. Wniosek można złożyć na liście obserwowanych spółek w profilu użytkownika, na podstronie spółki w portalu oraz na wątku spółki na forum dyskusyjnym.

Większość wykonywanych w ciągu roku analiz to właśnie odpowiedzi na prośby społeczności naszych użytkowników. Decyzję o wykonaniu konkretnej analizy podejmujemy na podstawie całkowitej liczby wniosków, a termin jej realizacji zależy od najbliższej daty wyników finansowych oraz ilości bieżących wniosków o analizy.

Sprawdź swoją listę i wnioskuj o analizę:

>> Obserwowane spółki

3) Analizy techniczne na życzenie

Zauważyliśmy wśród naszych użytkowników zapotrzebowanie na analizy techniczne spółek, które mają w portfelu lub planują ich zakup i szukają potwierdzenia/obiektywnej opinii. Dlatego stworzyliśmy na naszym forum specjalny dział, gdzie użytkownicy z wykupionym abonamentem premium mogą wnioskować o analizę techniczną spółki. Regularnie wybieramy z propozycji spółki do analizy technicznej. Większość analiz jest dostępnych przez 21 dni tylko dla abonentów Premium StockWatch.pl.

Sprawdź listę bieżących analiz:

>> Analizy techniczne na życzenie

4) Skanery akcji i obligacji

Skanery rynku instrumentów finansowych dostępne w StockWatch.pl bazują na ogromnej ilości danych, pozwalają łatwo i szybko wyselekcjonować ciekawe spółki do dalszej analizy. Skaner akcji pozwala na przykład wybrać na podstawie wskaźników spółki bezpieczne lub niedowartościowane. Możliwe jest również wygenerowanie plików excel do dalszej analizy.

Z kolei skaner obligacji pozwala na przykład jednym kliknięciem posortować papiery pod kątem rentowności, zapadalności czy skumulowanych odsetek.

Sprawdź:

>> Skaner fundamentalny rynku akcji 

>> Skaner fundamentalny rynku obligacji

skaner

Skaner akcji

5) Śledzenie obserwowanych spółek

System StockWatch.pl przez 24 godziny na dobę śledzi wszystkie nowo pojawiające się komunikaty ESPI i EBI, które emitują spółki giełdowe. Wystarczy, że stworzysz w serwisie listę obserwowanych przez Ciebie spółek, a o każdym nowym komunikacie zostaniesz powiadomiony alertem mailowym. Dzięki temu nie przegapisz ważnego wydarzenia podczas dojazdu do pracy, spotkania albo dnia wolnego, kiedy sam nie masz możliwości śledzenia swoich inwestycji.

Dodatkowo codziennie otrzymasz newsletter z notowaniami indeksów i Twoich spółek, a także najnowszymi analizami i artykułami, które ich dotyczą.

pg1

Szybkie powiadomienia

6) Skaner notowań

Nasze algorytmy na bieżąco analizują notowania giełdowe i wskazują zmiany odbiegające od średniej np. „liczba transakcji na akcjach spółki jest większa od średniej z ostatnich 20 sesji”. Najczęściej jest to wynikiem ważnych wydarzeń w otoczeniu spółki takich jak wygrana w przetargu, publikacja wyników finansowych, czy ogłoszenie emisji akcji.

Sprawdź:

>> Skaner notowań 

7) Wszechstronna analiza finansowa

StockWatch.pl dostarcza kilkadziesiąt przekrojowych wskaźników finansowych, z których korzystają na co dzień zawodowi maklerzy i analitycy. Dają one jasny obraz sytuacji spółki i jej parametrów kluczowych dla oceny wartości wewnętrznej. Wskaźniki wyliczane są codziennie z aktualnych danych finansowych i kursów zamknięcia.

8) Staranne i terminowe wprowadzanie danych.

Bazujemy na samodzielnie przetwarzanych danych, które dzięki temu wolne są od błędów czy opóźnień we wprowadzaniu. Serwis nie płaci za dostarczane maszynowo niepotrzebne dane, a te kluczowe sprowadza do „wspólnego mianownika” aby można było je porównać. Na przykład stosujemy do wycen i porównań wskaźnik C/ZO, wyliczany z zysku operacyjnego za ostatnie cztery kwartały – dzięki temu dane są aktualne i niezaburzone jednorazowymi zdarzeniami nadzwyczajnymi i niezanieczyszczone działalnością finansową oraz sytuacją podatkową poszczególnych spółek.

9) Audytorskie podejście do wskaźników.

StockWatch.pl nie posługuje się bezmyślnie wzorami matematycznymi, tak jak robią to inne serwisy. Na przykład, wszystkie wskaźniki oparte o rachunek zysków i strat wyliczane są zawsze z ostatnich zaraportowanych 12 miesięcy, co jest możliwe tylko dlatego, że redakcja zawsze rozdziela raporty półroczne i roczne na kwartały. Nanoszone są też korekty wprowadzane w raportach zaudytowanych, w których wynik może znacznie różnić się od tego wykazanego przed audytem. Z kolei wskaźniki bilansowe, na przykład ROE czy ROA wyliczane są ze średniorocznych wartości kapitałów własnych bądź aktywów, a nie z wartości na koniec okresu, co nie ma sensu fizycznego.

Dupont_cykle2

Rozbudowana analiza danych

10) Zaawansowane analizy biznesowe. Serwis udostępnia między innymi rozkład DuPonta, a także pełną analizę cyklów rotacji, skorygowanych o wpływ podatku VAT, co nie jest spotykane nigdzie indziej.

11) Wyceny akcji trzynastoma metodami

Serwis dostarcza zautomatyzowaną wycenę akcji spółek wieloma metodami, stosowanymi przez profesjonalnych analityków, w oparciu o teorię finansów oraz praktyczne doświadczenie z rynków kapitałowych. Użytkownik otrzymuje rozpisane wartości na akcję tam gdzie możliwe jest ich wyliczenie Obliczana jest też średnia i zestawiany jest ranking, w którym można szeregować spółki wg średniej lub wg wybranej wyceny, wyszukując w ten sposób ciekawe i potencjalnie niedowartościowane spółki.

ranking wycen

Automatyczne wyceny spółek

 

12) Znaczące ograniczenie reklam

Portal oszczędnie gospodaruje miejscem reklamowym, nie stosuje inwazyjnych form i koncentruje się na kampaniach dotyczących inwestorów, takich jak emisje papierów wartościowych, oferty instytucji finansowych, czy zaproszenia na szkolenia. Abonament dodatkowo znacząco ogranicza widoczność materiałów promocyjnych dla użytkowników Premium, pozwalając na większe skupienie i komfort korzystania z portalu.

Wpływy z abonamentu są reinwestowane w rozwój serwisu. Uruchamianie kolejnych planowanych funkcji nie powoduje obciążania abonentów dodatkowymi opłatami.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR