X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

AC SA rekomenduje 2,50 zł dywidendy na akcję za 2017 r.

Opublikowano: 2018-02-12 16:57:39

Omawiane walory:

Zarząd AC SA rekomenduje akcjonariuszom przeznaczenie części zysku netto wypracowanego w 2017 roku na wypłatę dywidendy w wysokości 2,50 zł na jedną akcję, podała spółka.

– Zarząd spółki, biorąc pod uwagę planowane na 2018 r. rozwojowe projekty inwestycyjne, mające na celu długofalowy wzrost wartości spółki oraz bieżące potrzeby kapitałowe, postanowił zarekomendować walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy, przeznaczenie części zysku netto za 2017 rok na wypłatę dywidendy w wysokości 2,50 zł na jedną akcję, a pozostałą część zysku na kapitał zapasowy – czytamy w komunikacie.

>> DEGIRO przedłuża ofertę, ze względu na sukces promocji 4000 PLN na prowizje. Kup akcje na GPW.

Rekomendacja zarządu zostanie zaopiniowana przez radę nadzorczą spółki, a ostateczną decyzję w przedmiocie podziału zysku netto spółki za 2017 rok podejmie walne zgromadzenie akcjonariuszy AC SA, podano także.

W ubiegłym roku akcjonariusze AC SA zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę 30,2 mln zł, tj. 2,70 zł na akcję z zysku wypracowanego w 2016 r. >> Historię dywidend AC SA sprawdzisz tutaj

Działalność AC SA opiera się przede wszystkim na sprzedaży samochodowych instalacji gazowych. Akcje spółki są notowane na GPW od 2011 roku. W 2016 r. spółka miało 184,89 mln zł przychodów.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o ACAUTOGAZ)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku