X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

AccorHotels kusi akcjonariuszy Orbisu wyższą ceną w wezwaniu

Opublikowano: 2019-01-11 00:30:34

Omawiane walory:

Na tydzień przed końcem zapisów AccorHotels podniósł cenę w wezwaniu na Orbis o 9 proc. do 95 zł za akcję.

(Fot. spółka)

AccorHotels za brakujący pakiet akcji Orbisu jest gotowy zapłacić 2.071 mln zł. Zapisy trwają do 18 stycznia. Nowa cena jest o 1,7 proc. wyższa od czwartkowego kursu zamknięcia na GPW.

Decyzja o podniesieniu oferty nie powinna być większą niespodzianką, szczególnie że kurs akcji od początku wezwania utrzymywał się powyżej proponowanych początkowo 87 zł. Na kilka dni przed rozpoczęciem zapisów za jeden walor Orbisu płacono na giełdzie nawet 96 zł. Bieżący kurs to 93,40 zł.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

AccorHotels zapowiada, ze jeśli kupi brakujący pakiet akcji, wycofa Orbis z GPW. Taki sam scenariusz czeka spółkę, jeśli po zamknięciu wezwania inwestor przekroczy próg 90 proc. ogólnej liczby głosów na WZ. Wówczas AccorHotels zamierza przeprowadzić przymusowy wykup pozostałych akcji od akcjonariuszy mniejszościowych.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o orbis)

 • Orbis jest o krok od delistingu

  Według wstępnych wyników, AccorHotels w ramach wezwania kupi 15,3 mln akcji (33,1 proc.) ORBISu. Jeśli te dane się potwierdzą, jego udział w spółce wzrośnie do 85,8 proc. Do rozpoczęcia ścieżki wycofywania spółki z GPW francuskiemu inwestorowi brakuje już tylko kilku procent.

 • Orbis sprzedaje nieruchomość we Wrocławiu za 44 mln zł netto

  ORBIS zawarł ze spółką deweloperską warunkową umowę sprzedaży nieruchomości położonej we Wrocławiu przy ul. Powstańców Śląskich 7, 7B, o łącznej powierzchni 7.919 m2. Cenę sprzedaży nieruchomości ustalono na 44 mln zł netto.

 • Mota-Engil Central Europe wybuduje hotel dla Orbisu w Szczecinie

  ORBIS podpisał z Mota-Engil Central Europe z siedzibą w Krakowie umowę generalnej realizacji inwestycji związaną z budową 161 pokojowego hotelu ibis Styles, zlokalizowanego w Szczecinie. Wynagrodzenie generalnego wykonawcy to 41,5 mln zł netto.

 • Orbis uruchomił hotel ibis Styles Warszawa Centrum na stołecznym Powiślu

  ORBIS uruchomił hotel ibis Styles Warszawa Centrum przy ulicy Zagórnej 1a w stolicy. Koszt inwestycji to 48 mln zł.

 • Koniec wiary w porozumienie podczas G-20

  Wszystko wskazuje na to, że okres powyborczego rozprężenia w retoryce Donalda Trumpa właśnie się skończył. Pomimo że giełda amerykańska bardzo silnie wczoraj rosła, kolejne wypowiedzi amerykańskiego prezydenta zaostrzające jego stanowisko w sprawie konfliktu z Chinami skutecznie uniemożliwiły analogiczne zachowanie parkietu w Hong Kongu i sprawiły, że Hang Seng zamknął się na niewielkich minusach (-0,2 proc.).Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku