X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Advent International może przejąć wybrane aktywa Boryszewa i Impexmetalu

Opublikowano: 2018-01-12 09:21:51

Omawiane walory: ,

Fundusz private equity Advent International jest zainteresowany przejęciem wybranych aktywów Boryszewa i Impexmetalu, pracujących dla sektora motoryzacyjnego i przetwórstwa aluminium, wynika z nieoficjalnych informacji "Pulsu Biznesu".

Impexmetal, Aluminium Konin. (Fot. Spółka)

– W trzech niezależnych źródłach udało się nam potwierdzić, że negocjacje weszły w finalną fazę. W styczniu miało się zacząć due diligence wybranych spółek, a gdy jego wynik będzie pozytywny, do transakcji dojdzie bardzo szybko – czytamy w dzienniku.

>> E-book: Analiza fundamentalna wg analityków StockWatch.pl Sprawdź

Boryszew poinformował w środę, że powziął od współpracującego doradcy finansowego informację o wyrażeniu przez potencjalnego inwestora wstępnego zainteresowania istotnymi aktywami grupy z sektorów automotive oraz przetwórstwa aluminium. W związku z tym zarząd podjął decyzję o zamiarze uwzględnienia, w ramach przeglądu opcji strategicznych, scenariusza przewidującego ewentualne zbycie aktywów w tych sektorach oraz o przystąpieniu do wstępnych rozmów w przedmiocie ustalenia warunków, zakresu oraz trybu przeprowadzenia potencjalnej transakcji.

Z kolei Impexmetal poinformował, że otrzymał informację od Boryszewa o zainteresowaniu potencjalnego inwestora zakładem Aluminium Konin.

Grupa Boryszew specjalizuje się w produkcji komponentów do produkcji samochodów oraz przetwórstwie metali nieżelaznych.

Głównym przedmiotem działalności Impexmetalu jest produkcja walcowanych aluminiowych wysoko przetworzonych wyrobów płaskich. Od czerwca 1997 roku akcje Impexmetalu są notowane na warszawskiej giełdzie, a od 2005 roku wchodzi w skład grupy kapitałowej Boryszew.

notowania

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o boryszew, impexmet)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku