Agora rekomenduje wypłatę 0,50 zł dywidendy na akcję

Omawiane walory:

Zarząd Agory podjął uchwałę w sprawie rekomendacji akcjonariuszom przeznaczenia kwoty 23,29 mln zł na wypłatę dywidendy, co daje 0,50 zł na akcję. Wypłata dywidendy nastąpi w części z zysku netto za 2018 rok, a w części z kapitału zapasowego spółki.

(Fot. mat. prasowe)

Proponowany dzień ustalenia prawa do dywidendy to 12 lipca, a dzień wypłaty – 1 sierpnia.

Spółka podała, że powyższa rekomendacja zarządu jest zgodna z polityką dywidendową ogłoszoną 14 lutego 2005 r. i wynika z analizy sytuacji finansowej spółki oraz struktury jej bilansu w kontekście realizacji najważniejszych celów na najbliższe lata, w tym dalszych działań rozwojowych.

– W opinii organów spółki, wyniki finansowe osiągnięte przez spółkę w 2018 r. dają obecnie możliwość wypłaty dywidendy za rok obrotowy 2018 w wysokości 0,5 zł na akcję. Powyższy wniosek uzyskał pozytywną opinię rady nadzorczej. Rekomendacja zarządu spółki zostanie przedstawiona zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu spółki, które podejmie w tych sprawach ostateczną decyzję” – czytamy również.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Agora odnotowała 5,09 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. wobec 83,54 mln zł straty rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2018 r. wyniósł 15,17 mln zł wobec 68,12 mln zł straty rok wcześniej.

Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, firmy Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz wydawcą „Gazety Wyborczej” i czasopism. Grupa jest ponadto właścicielem trzech lokalnych radiostacji muzycznych i większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego Radia Tok FM.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Agora, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR