Akcjonariusze Asseco BS zdecydowali o wypłacie 1,80 zł na akcję dywidendy

Omawiane walory:

Akcjonariusze Asseco Business Solutions zdecydowali o przeznaczeniu 60,15 mln zł na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 1,8 zł na akcję, wynika z uchwał walnego zgromadzenia.

assecobs, dywidenda, akcje,walne

Akcjonariusze Asseco BS zdecydowali o wypłacie 1,80 zł na akcję dywidendy

Asseco Business Solutions wypracowało w 2019 roku 73,43 mln zł zysku netto. Z tego ponad 60,15 mln zł zostanie przeznaczone na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, co daje kwotę 1,80 zł na akcję. Pozostałe 13,28 mln zł zostanie przekazane na kapitał zapasowy.

Akcjonariusze ustalili dzień dywidendy na 19 maja 2020 roku oraz termin wypłaty na 5 czerwca 2020 r.

W ubiegłym roku akcjonariusze Asseco BS zdecydowali o wypłacie dywidendy w kwocie 50,12 mln zł, czyli 1,5 zł na akcję.

W ramach grupy kapitałowej Asseco, Asseco Business Solutions stanowi centrum kompetencyjne odpowiedzialne za systemy ERP, oprogramowanie dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz mobilne systemy wspomagające zarządzanie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ASSECOBS, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 9 spółek, które w maju mogą wypłacić dywidendę

  Mimo pandemii i rynkowej zawieruchy część spółek czuje się pewnie i nie rezygnuje z dywidendy. Na ten moment w maju jest szansa na 9 wypłat. StockWatch.pl sprawdził, kto w tych trudnych czasach zamierza podreperować stan portfeli swoich akcjonariuszy.

 • Asseco Business Solutions proponuje 1,80 zł dywidendy na akcję za 2019 r.

  Asseco Business Solutions odnotowało 73,44 mln zł zysku netto w 2019 r. wobec 62,57 mln zł zysku rok wcześniej. Akcjonariusze spółki zdecydują na walnym zgromadzeniu, zwołanym na 25 marca, o wypłacie dywidendy w wysokości 1,8 zł na akcję z zysku netto za rok obrotowy 2019 w kwocie 73,44 mln zł.

 • Złota lista GPW, czyli 30 spółek na historycznych szczytach

  Tylko w tym roku notowania akcji 30 spółek wyznaczyły nowe historyczne szczyty. Jeśli ktoś zamierza szukać rynkowych mistrzów, to powinien zacząć od indeksu maluchów. To właśnie z tego segmentu pochodzi aż połowa rekordzistów.

 • Prognozy wyników za IV kwartał DM mBanku

  Sezon publikacji wyników za IV kwartał i cały 2019 r. powoli się rozkręca. DM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak końcówka minionego roku wypadła w poszczególnych branżach oraz gdzie szukać spółek, które mogą sprawić niespodziankę.

 • 14 hojnych spółek, które w 2019 roku wypłacą 7,5 mld zł dywidend

  Sezon składania deklaracji dywidendowych ledwo ruszył, a na stole już pojawiły się propozycje idące w miliardy złotych. Wśród dotychczasowych rekomendacji nie zabrakło też takich, gdzie stopa dywidendy jest dwucyfrowa.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR