X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Akcjonariusze BOŚ Banku przegłosowali emisję akcji o wartości do 400 mln zł

Opublikowano: 2018-02-14 08:21:36

Omawiane walory:

Akcjonariusze Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) zdecydowali o emisji do 40 mln akcji serii V o wartości do 400 mln zł, emitowanych w ramach subskrypcji prywatnej bez prawa poboru, wynika z uchwał podjętych przez nadzwyczajne walne.

(Fot. materiały prasowe)

– Nadzwyczajne walne zgromadzenie banku postanawia podwyższyć kapitał zakładowy banku o kwotę nie niższą niż 10 złotych ale nie wyższą niż 400.000.000 złotych, tj. do kwoty nie niższej niż 628.732.460 złotych i nie wyższej niż 1.028.732.450 zł poprzez emisję nie mniej niż 1 i nie więcej niż 40.000.000 akcji serii V o wartości nominalnej 10 zł każda – czytamy w komunikacie.

>> Artyści Rynków – bezpłatne szkolenia i konferencje CMC Markets Sprawdź harmonogram w swoim mieście

Podwyższenie kapitału zakładowego nastąpi w drodze subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ SA.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o bos)

 • Sfinks porozumiał się z BOŚ Bankiem i wydłużył spłatę kredytu

  Sfinks Polska otrzymał pozytywną decyzję Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) w sprawie zmiany warunków umowy kredytowej. Bank zaakceptował złożoną propozycję spółki dotyczącą wydłużenia spłat kredytu do 2028 r.

 • NFOŚiGW zwiększy udział w akcjonariacie BOŚ

  Dzięki objęciu 21 mln akcji w emisji Banku Ochrony Środowiska (BOŚ), udział Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w kapitale banku wzrośnie do 58,05 proc. z 52,41 proc.

 • Analiza 5 banków w ciekawej sytuacji technicznej

  Krzysztof Borowski specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził scenariusze techniczne dla akcji Banku Handlowego, Millennium, PKO BP, Banku Ochrony Środowiska i Idea Banku.

 • Raport: Banki wypłacą blisko 5 mld zł dywidend w 2018 r.

  Niemal co drugi bank notowany na GPW podzieli się zyskiem z inwestorami. Według naszych szacunków wartość tegorocznych dywidend będzie większa niż przed rokiem o 40 proc. i wyniesie 4,9 mld zł. Sprawdziliśmy, na jakie stawki i stopy dywidend mogą liczyć akcjonariusze poszczególnych banków.

 • Najciekawsze raporty bieżącego tygodnia

  W najbliższych dniach prawdziwą lawinę sprawozdań finansowych zafundują małe i średnie spółki oraz reprezentanci NewConnect. Najwięcej emocji będzie towarzyszyć publikacjom takich firm jak CD Projekt, Dino Polska, Kruk czy Brand 24.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku