Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Analityk Citi prognozuje wzrost ceny miedzi nawet do 6.800 USD/t w 2019 r.

Opublikowano: 2018-12-05 13:45:44

Według prognoz Citi, jeśli spełni się scenariusz makroekonomiczny zakładający przede wszystkim złagodzenie napięć na linii USA-Chiny, cena miedzi wzrośnie do 6.600-6.800 dolarów za tonę w okresie do II poł. 2019 r., poinformował Max Layton, EMEA Head of Commodities Research.

– Nasz scenariusz bazowy zakłada deeskalację wojny handlowej z Chinami, zachowania kursu miedzi ponownie będą zbieżne z kursami innych surowców i najprawdopodobniej wzrośnie, co zresztą widzimy już dziś – powiedział Layton podczas panelu na Citi EMEA Media Summit w Londynie.

>> Zacznij inwestować już od 100 zł >> Nowa platforma inwestycyjna inPZU

Zwrócił uwagę, że w Chinach odnotowano spowolnienie w wielu aspektach – w tym w sektorze infrastruktury i na rynku nieruchomości, stąd też władze rozpoczęły w ostatnich trzech miesiącach proces luzowania polityki, w tym pieniężnej oraz zapowiedziały szereg kolejnych posunięć.

– Tymczasem cena miedzi spadła z 7.200 USD do ok. 6.200 dol. Sądzimy, że ponownie wzrośnie i sięgnie ok. 6.600-6.800 dol. do II połowy 2019 r. Odpowiadać będą za to czynniki makroekonomiczne, nie chodzi bowiem o deficyt czy niskie zapasy miedzi – dodał analityk.

Założenia Citi na okres prognozy to deeskalacja wojny handlowej oraz podejmowania przez chińskie władze działań w celu osiągnięcia 6 proc. wzrostu PKB w przyszłym roku.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku