Analiza techniczna 4 gorących spółek z indeksu mWIG40

Omawiane walory: , , ,

Pogrążony w bessie indeks giełdowych średniaków ma ochotę na rewanż. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził szanse na kontynuację lipcowych wzrostów na kursach akcji czterech znanych spółek z mWIG40.

Początek wakacji okazał się łaskawy dla giełdowych średniaków. W lipcu mWIG40 wzrósł o 2,9 proc. i sforsował opór na 4.300 pkt. Po krótkiej korekcie indeks jest gotowy na zmierzenie się z wyżej położoną strefą oporu w granicach 4.506-4.431 pkt.

– Do rozwoju wzrostów może zachęcać wybita linia bessy jak i spory wolumen na środowej, wzrostowej sesji (8 sierpnia). Gdyby kupującym się udało trwale pokonać strefę oporu 4.506-4.431 pkt., możliwa będzie walka o wyżej położony szczyt z kwietnia i maja br. w okolicach 4.678 pkt. – mówi Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku na StockWatch.pl

mWIG40 – wykres dzienny

Listę wakacyjnych bohaterów otwiera Asseco Poland, którego kurs akcji w lipcu wzrósł o przeszło 15 proc. W szerszej perspektywie sytuacja wygląda jeszcze lepiej. Zdaniem Wojciecha Kręckiego, notowania polskiego giganta z branży IT są bliskie wygenerowania sygnału kupna w długim terminie.

– Jeśli kurs trwale sforsuje strefę oporu w okolicach 46,50-45,75 zł, to ruch wzrostowy powinien sięgnąć minimum do szczytów z 2017 roku, czyli poziomu 51 zł. Średnia 30-tygodniowa (niebieska) zakręciła w górę, TSI jest bliskie wejścia w pozytywną (dodatnią) strefę, na RSI również niewiele brakuje do wybicia nowego szczytu w krótkim terminie. Niepokojący jest jedynie fakt malejącego obrotu na kolejnych świecach tygodniowych fali wzrostowej zapoczątkowanej jeszcze w czerwcu. Bez napływu świeżego kapitału będzie trudno o wybicie, a kurs może wtedy powrócić do ruch bocznego – analizuje Wojciech Kręcki.

Asseco Poland – wykres tygodniowy

Jedną z lepszych tegorocznych inwestycji wśród walorów z mWIG40 są akcje Ciechu. W przeciwieństwie do indeksu, kurs chemicznego giganta wzrósł w ciągu 7 miesięcy o 8 proc.

– Duża formacja podwójnego szczytu na wykresie Ciechu nie zrealizowała się i kurs obronił wsparcie na 44 zł. Pozwoliło to nie tylko na odbicie, ale i przejście do wzrostów, które przyspieszyły po włączeniu się w nie większego kapitału na początku czerwca br. TSI znajduje się w dodatniej strefie co jest pozytywne. Popodobnie RSI potwierdza trend wzrostowy. Ostatnie spadki kursu traktuję jako korektę spadkową do dawnego oporu (a obecnie wsparcia), jakim są okolice 54,50 zł. Goniąca kurs średnia 30-tygodniowa (niebieska) zapewne w kolejnych tygodniach będzie wspierać scenariusz kontynuacji wzrostów. W wypadku trwałego sforsowania oporów w okolicach 59-60 zł, możliwa jest zwyżka nawet do historycznych szczytów, czyli 72-74 zł – zaznacza Wojciech Kręcki, ekspert analizy technicznej.

Ciech – wykres tygodniowy

W sierpniu gorącym tematem są spekulacyjne wzrosty na kursie akcji CI Games. Notowania producenta gier wideo wyrwały się z trwającego od przeszło roku marazmu i wzrosły o przeszło 29 proc. Przyczyną takiego wystrzału kursu może być informacja o zarejestrowaniu znaku towarowego „Sniper Ghost Warrior Contracts”. Jak dotąd CI Games wypuściło na rynek trzy gry z serii Sniper Ghost Warrior. Równie istotnym tytułem dla warszawskiego dewelopera gier wideo będzie Lord of the Fallen 2. Firma informowała w czerwcu br. o nawiązanej współpracy z studiem Defiant Studios z Nowego Jorku, które to wyprodukuje LoF 2. Studio to zostało utworzone w Nowym Jorku w 2016 r. przez byłych współzałożycieli Avalanche Studios New York – zespołu, który zajmował się produkcją tytułów, sprzedanych w milionach egzemplarzy (m.in. „Just Cause 3”).

– Nagłe wybicie w górę kursu CI Games to spore zaskoczenie, zwłaszcza, że wcześniej pogłębiał on roczne minima, a wolumeny w konsolidacji były bardzo niskie. Wejście spekulacyjnego kapitału pozwoliło jednak na silny wzrost, który dotarł do oporów w okolicach 1,20-1,14 zł. Średnia 30-tygodniowa (niebieska) została wybita przez kurs, jednak ciągle opada, podobnie TSI nie potwierdza sygnału kupna w długim terminie. Niemal dokładnie rok temu (końcówka lipca) CIG również zaliczył wybicie na dużych obrotach i ponowił je we wrześniu 2017 r. Dwukrotnie były to jednak nieudane próby zmiany trendu. Mając w pamięci te podejścia kupujących, można się spodziewać problemów kursu w okolicach zeszłorocznych szczytów tj. 1,37 i 1,50 zł i odbicia od tych oporów. Dopiero skala i przebieg korekty obecnego ruchu będzie pozwalać na kreślenie scenariuszy dla kursu w długim terminie – mówi Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku na StockWatch.pl .

CI Games – wykres tygodniowy

Notowania GPW po ustanowieniu dołka na początku czerwca br. mozolnie odrabiają straty. W przeciągu dwóch miesięcy kursowi udało się odbić o przeszło 17 proc. Dobre wyniki finansowe, którymi GPW pochwaliła się 1 sierpnia br. wsparły giełdowe notowania w ostatnim czasie. Spółka miała w drugim kwartale 2018 roku 79,11 mln zł zysku netto (wobec 41,93 mln zł zysku rok wcześniej) i 54,4 mln zł EBITDA (w 2017 roku EBITDA wyniosła 56,1 mln w analogicznym okresie). Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 86,65 mln zł w II kw. 2018 r. wobec 87,64 mln zł rok wcześniej. Zgodnie z zapowiedziami ze strony GPW dywidenda z zysku za 2018 rok będzie powiększona o wpływy ze sprzedaży udziałów przez GPW w Aquis Exchange (za który GPW otrzymała 12,4 mln funtów brutto).

– Kurs akcji GPW niespecjalnie przejął się oporem na poziomie 39,40 zł. Poziom ten udało się pokonać w ubiegłym tygodniu bez większego problemu. Co więcej, korekta spadkowa ostatnich wzrostów ponownie przetestowała ten poziom i znów zaczął on spełniać rolę wsparcia (podobnie jak pod koniec 2017 roku). Biorąc pod uwagę wysokie wolumeny w czasie wcześniejszego ruchu wzrostowego oraz brak głębszych korekt praktycznie od czerwca br., wyraźnie widać, że w krótkim terminie to strona popytowa kontroluje sytuację. Moim zdaniem, kurs po wybiciu oporu na 41,75 zł ma potencjał, by dobić nawet do strefy oporu jaką stanowią szczyty notowań z początku 2018 r. i października 2017 r., czyli okolic 46-47 zł. Oznaczałoby to w długim terminie powrót do konsolidacji (między 47 a 39 zł), w jakiej kurs poruszał się w 2017 roku – zaznacza Wojciech Kręcki, ekspert analizy technicznej.

GPW – wykres dzienny

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT assecopol, Ciech, CIgames, gpw, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR