Analiza techniczna 5 znanych producentów gier wideo

Omawiane walory: , , , ,

Na wykresach kilku znanych producentów gier wideo "coś" wisi w powietrzu. Po wielu tygodniach męczącego trendu bocznego notowania są coraz bliżej krytycznych poziomów. StockWatch.pl sprawdził, co dalej z kursami akcji PlayWay, 11 bit studios, CI Games, The Farm 51 i Creepy Jar.

analiza, techniczna. gry, gamedev, 11bit

Z klątwą trendu bocznego zmaga się kurs akcji CI Games. O losie notowań producenta gier przesądziła nieudana premiera trzeciej części Snipera. Po gigantycznej wyprzedaży akcji w kwietniu 2017 r. notowania nigdy nie wróciły do pierwotnego stanu. Okazją do zmazania plamy na honorze ma być premiera gry Sniper Ghost Warrior Contracts. Najnowsza odsłona snajperskiej serii zadebiutuje 22 listopada tego roku. Studio z produkcją wiąże olbrzymie nadzieje.

– Kurs akcji CI Games tkwi w szerokim ruchu bocznym. Pomimo upływu dwóch lat notowania nie są w stanie podnieść po ciosie, jaki zadała podaż we wrześniu 2017 roku. Owszem, ówczesną lukę bessy udało się wypełnić, ale podaż momentalnie skontrowała ten ruch, zrzucając notowania do strefy groszówek. Obecnie kurs akcji porusza się w strefie 0,94-1,24 zł, dążąc do jej górnego pułapu. O jakichkolwiek perspektywach można będzie mówić dopiero po wydostaniu się z tego przedziału cenowego – mówi Serhii Marampolskyi, analityk StockWatch.pl.

cigames, analiza, techniczna

Kliknij, aby powiększyć.

Cichym bohaterem branży jest reprezentant NewConnect – spółka Creepy Jar. Od początku roku notowania producenta gry Green Hell urosły aż o 75 proc. W tym tygodniu za jedną akcję płacono rekordowe 246 zł. Przed spółką ważny moment. 5 września przypada premiera pełnej wersji gry Green Hell. Przypomnijmy, że tytuł zadebiutował na platformie Steam 29 sierpnia 2018 r. w wersji early access i szybko podbił serca graczy. Według danych na koniec czerwca, studio sprzedało 210 tys. kopii gry, a lista osób oczekujących na zakup pełnej wersji przekroczyła 413 tys.

– Rodzynek wśród omawianych walorów – jako jedyny nie cierpi na brak trendu. Nie tak dawno notowania Creepy Jar nakreśliły historyczny szczyt, a część graczy przystąpiła do realizacji zysków. Z uwagi na fakt, że kurs właśnie nakreślił 5-falową strukturę, korekta jest jak najbardziej na miejscu. Nie widać natomiast istotnej ucieczki kapitału z waloru. Ewentualna korekta nie powinna sięgnąć głębiej niż do poziomu 195 zł, natomiast najbliższe wsparcie znajduje się w strefie 210-215 zł – wylicza analityk StockWatch.pl.

CREEPY, JAR, analiza, techniczna

Kliknij, aby powiększyć

>> Polski survival – omówienie sprawozdania finansowego Creepy Jar za 1 kw. 2019 r.

W ciekawym momencie znalazł się kurs akcji PlayWay. W tym tygodniu notowania spółki dosłownie uciekły spod topora, broniąc ważne wsparcie. Warto śledzić rozwój wypadków, bo wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach kurs akcji wyrwie się z trendu bocznego.

– Walor do niedawna tkwił w trendzie bocznym, a sekwencja dołków i szczytów sugerowała względną równowagę sił. W pewnym momencie została jednak ona naruszona za sprawą aktywacji podaży (patrz przebieg linii AD) i teraz popyt zmuszony jest do obrony wsparcia w okolicy 168 zł. Gracze (giełdowi) mają świadomość, że jego utrata przyczyniłaby się do rozbudowy ruchu w kierunku kolejnego wsparcia na poziomie 159 zł, stąd też aktywacja popytu na obecnych poziomach. Niepokoić może jedynie wynurzenie się linii ADX ze strefy niskich wartości, sugerujące, że możemy mieć do czynienia z istotnym ruchem cen – mówi Serhii Marampolskyi, analityk StockWatch.pl.

playway, analiza, techniczna

Kliknij, aby powiększyć

>> Zagadka dobrych wyników – omówienie sprawozdania finansowego PlayWay po I kw. 2019 r.

Z męczącym trendem bocznym od dłuższego czasu zmaga się też kurs akcji The Farm 51. Notowania producenta głośnego World War 3 w tym tygodniu próbowały wyrwać się z niego górą, ale do akcji szybko wkroczyła strona podażowa, która póki co skutecznie ostudziła zapędy kupujących.

– Dalsze losy notowań zależą wyłącznie od kierunku wybicia z tej strefy zagęszczenia cen. Wybicie górą otworzyłoby drogę w kierunku 25,50 zł, ale to nie jest zadanie z rodzaju łatwych, gdyż nad kursem ciąży opadająca długoterminowa średnia – zaznacza Serhii Marampolskyi.

FARM51, analiza, techniczna

Kliknij, aby powiększyć

>> Powrót na farmę strat – omówienie sprawozdania The Farm 51 Group po I kw. 2019 r.

Klątwa boczniaka nie ominęła producenta Frostpunka. Notowania 11 bit studios od kwietnia utrzymują się w wąskim przedziale którego osią jest poziom 400 zł. Spółka jest świeżo po publikacji terminów kolejnych premier, a za tydzień opublikuje raport z wynikami za I półrocze. Termin przekazania sprawozdania przyspieszono z 29 sierpnia na wtorek 27 sierpnia.

– Tutaj zakres wahań praktycznie pokrywa się ze strefą ubiegłorocznej luki bessy i dalszy kierunek poruszania się cen zależy od zachowania względem jej pułapów. Z uwagi na czas trwania ruchu bocznego, impuls po wybiciu powinien cechować się dużą dynamiką – wskazuje analityk StockWatch.pl.

11bit, studios, analiza, techniczna

Kliknij, aby powiększyć

 

Najwięksi producenci gier w Polsce w roku 2019

Listę z pewnościa otwiera spółka CD PROJEKT, której po piętach depczą 11 bit studios oraz Techland. Przepaść pomiędzy CD Projektem a pozostałymi producentami jest do nadrobienia, szczególnie dla 11 bit studios, które oprócz działalności producenckiej, coraz bardziej rozwija swoją wydawniczą odnogę. Do śćisłej czołówki należy też Techland, który wyspecjalizował się w grach o tematyce Survival Horror.  11 bit studios kojarzone do tej pory z rynkiem gier Indie, planuje w przyszlych latach wydac następce dość dobrze przyjętego Frostpunka, chwilowo jednak o projekcie niewiele wiadomo.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 11bit, CIgames, CreepyJar, farm51, playway, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 15 propozycji dywidendowych na czerwiec

  Na ten moment plany dywidendowe na czerwiec ma 11 spółek z głównego parkietu i 4 kolejne z NewConnect. W obu grupach nie zabraknie propozycji o stopie przekraczającej 5 proc. Kilka firm szarpnie się na rekordowe stawki.

 • PlayWay miał 23,7 mln zł zysku netto w I kwartale 2020 r.

  PLAYWAY odnotował 23,7 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 11,59 mln zł zysku rok wcześniej. Wyniki okazały się gorsze od prognoz ekspertów. Kurs akcji PLAYWAY spada dziś o 6,03 proc, a jeden walor wyceniany jest na 459,50 zł.

 • Banki dołują WIG20, gorąco na CD Projekcie, Aliorze i PZU Lepsze od prognoz wyniki CD Projektu nie uratowały warszawskiej giełdy. Piątkowa sesja rozpoczęła się od spadków. Indeksy w dół ściągają przede wszystkim banki, PZU i pogorszenie nastrojów na rynkach globalnych.
 • Pięciu największych producentów gier wideo na GPW

  Branża gamedev ma coraz mocniejszą pozycję na GPW. Obecnie wśród 30 największych spółek znajdziemy już trzech producentów gier. Do CD Projektu i Ten Square Games dołączył właśnie PLAYWAY. StockWatch.pl sprawdził, co napędza wzrosty na kursach akcji pięciu największych producentów gier wideo obecnych na warszawskiej giełdzie.

 • CI Games z zyskiem netto i skokowym wzrostem przychodów w I kwartale

  Warszawski producent gier zamienił ubiegłoroczne straty w zyski. Spółka pracuje nad nową grą z serii SGWC. Premiera tytułu może nastąpić jeszcze w tym roku. Równocześnie zespół kontynuuje prace nad grą Lords of the Fallen 2.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR