X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Aplisens złożył ofertę skupu akcji własnych po cenie 12,80 zł za sztukę

Opublikowano: 2018-07-11 14:19:33

Omawiane walory:

Aplisens podjął uchwałę w sprawie realizacji skupu do 255.079 akcji własnych po cenie 12,80 zł za sztukę. Oferta jest wyższa o zaledwie 0,60 zł niż bieżący kurs na GPW.

– W ramach oferty spółka oferuje akcjonariuszom spółki nabycie od nich notowanych na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie akcji Aplisens o jednostkowej wartości nominalnej 0,20 zł, będących zdematerializowanymi akcjami zwykłymi na okaziciela […] w liczbie nie większej niż 255.079, co stanowi nie więcej niż 1,94 proc. kapitału zakładowego spółki. Oferowana cena zakupu akcji wynosi 12,80 zł za jedną akcję. Spółka zastrzega sobie prawo do zwiększenia liczby akcji będącej przedmiotem oferty w trakcie jej trwania. Maksymalna wartość akcji objętych ofertą nie przekroczy 5.000.000 zł – czytamy w komunikacie.

Oferty sprzedaży akcji będą przyjmowane od 17 lipca do 3 sierpnia 2018 r. Zawarcie i rozliczenie transakcji w ramach oferty przewidywane jest na 8 sierpnia 2018 r. W wypadku, gdy liczba akcji objętych prawidłowo złożonymi ofertami sprzedaży w terminie ich przyjmowania będzie większa niż 255.079 akcji, wszystkie prawidłowo złożone oferty sprzedaży zostaną zredukowane proporcjonalnie.

Podmiotem pośredniczącym w przeprowadzeniu i rozliczeniu oferty jest BM Alior Banku.

Aplisens jest producentem i dostawcą rozwiązań w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Oferuje szeroką gamę urządzeń do pomiaru, regulacji i przetwarzania ciśnienia, wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu od energetyki po przemysł chemiczny, rafineryjny, farmaceutyczny czy spożywczy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2008 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o aplisens)

 • Aplisens rekomenduje 0,28 zł dywidendy na akcję za 2017 r.

  Zarząd APLISENS podjął uchwałę o rekomendowaniu walnemu zgromadzeniu przeznaczenie 3,53 mln zł na wypłatę dywidendy z zysku za rok 2017 r., tj., 0,28 zł na akcję.

 • Lotos i Orlen usiadły za kierownicą rajdu na WIG20

  Pozytywne nastroje na światowych giełdach, w tym nowe rekordy na Wall Street, wspierają we wtorek GPW. Tym razem blue chipów podążyły parkietowe średniaki. Rynkowym outsiderem pozostaje sWIG80.  

 • 9 spółek królujących w portfelach maklerów

  Nawet na mocno niepewnym rynku biura maklerskie widzą okazje inwestycyjne. StockWatch.pl wybrał dziewięć takich propozycji z ostatnich dni oraz zestawił spółki, wobec których analitycy ostrzegają przed spadkami.

 • 6 polskich spółek podrapanych pazurami rosyjskiego niedźwiedzia

  Ofiarami nierozpoczętej jeszcze wojny już padły kursy akcji spółek działających za wschodnią granicą. Skalę przeceny będzie można odnieść do fundamentów dopiero po wynikach za I kwartał. StockWatch.pl z wyprzedzeniem sprawdził, czego spodziewają się rynkowi eksperci po nadchodzących sprawozdaniach sześciu znanych spółek istotnie zaangażowanych na Wschodzie.

 • Sześć najważniejszych raportów finansowych tego tygodnia

  Akcjonariusze spółek budzących ostatnio duże emocje szykują się na kolejne przeżycia. Pod koniec tygodnia na rynek trafi solidna porcja wyników finansowych za ostatni kwartał. StockWatch.pl sprawdził, czego można się spodziewać po raportach sześciu ciekawych spółek, które śledzą tysiące oczu.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku