Arkadiusz Miętkiewicz zrezygnował z kierowania Ursusem

Omawiane walory:

Kolejna zmiana we władzach Ursusa. Arkadiusz Miętkiewicz po czterech miesiącach zrezygnował w trybie natychmiastowym z funkcji prezesa.

ursus,prezes,komornik,getin

(Fot. spółka)

O skrajnie trudnej sytuacji Ursusa wiadomo od dawna. Producent maszyn rolniczych pod koniec października do listy zmartwień akcjonariuszy dopisał dwie nowe pozycje. Pierwsza to rezygnacja Arkadiusza Miętkiewicza. Dotychczasowy prezes 31 października złożył wymówienie i tego samego dnia opuścił stanowisko. O powodach decyzji wiadomo jedynie tyle, że mają one podłoże osobiste i uniemożliwiają dalsze sprawowanie powierzonych obowiązków.

Miętkiewicz za sterami Ursusa usiadł 10 lipca. Zastąpił Tomasza Zadrogę, który również ustąpił z funkcji praktycznie z dnia na dzień. Spółka już wtedy od wielu miesięcy znajdowała się restrukturyzacji. Inwestorzy liczyli, że nowy prezes, legitymujący się wieloletnim doświadczeniem w branży, wyprowadzi Ursusa na prostą.

Druga niepokojąca informacja dotyczy roszczeń wierzycieli. Producent maszyn rolniczych w czwartek niecałe pół godziny przed północą poinformował, że Getin Noble Bank złożył uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości spółki. Sąd co prawda wstrzymał rozpoznanie wniosku, ale tylko do czasu prawomocnego zakończenia przyspieszonego postępowania układowego Ursusa. A te jak wiadomo, wisi na włosku. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Ursusa

Jeszcze pod koniec sierpnia sąd umorzył przyspieszone postępowanie układowe wobec spółki, ale zarząd Ursusa odwołał się od decyzji. Niemniej z argumentami sądu trudno dyskutować. W decyzji wskazano, że spółka nie wywiązuje się z bieżących zobowiązań, osoby we władzach zmieniają się jak w kalejdoskopie, a sama restrukturyzacja kosztowa przebiega zbyt wolno.

Odpowiedź na zażalenie spółki powinna pojawić się niebawem. Jeśli sąd odrzuci wniosek Ursusa i decyzja o umorzeniu postępowania uprawomocni się, producent maszyn rolniczych straci ochronę przed wierzycielami. Na to czeka m.in. PKO BP, który jeszcze pod koniec września złożył wniosek o ogłoszenie upadłości Ursusa, a niedawno wysyłał komornika po majątek spółki.

W czwartek na zamknięciu sesji jeden walor Ursusa wyceniono na 0,67 zł. Od początku roku akcje producenta maszyn rolniczych potaniały o 55 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ursus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR