Asseco SEE nie planuje sprzedaży Payten, debiut giełdowy opcją, ale nie w 2021

Omawiane walory:

Asseco South Eastern Europe nie planuje sprzedaży Payten, natomiast wprowadzenie tej spółki na giełdę jest opcją, ale nie na 2021 rok, poinformował prezes Piotr Jeleński.

InteliWISE,wuniki,2020

(Fot. Pexels)

– Nie planujemy sprzedaży naszej spółki z segmentu płatności Payten, pomimo zewnętrznego zainteresowania. Chcemy technicznie się przygotować do potencjalnego notowania, ale nie ma konkretnych planów upublicznienia tej spółki na pewno w 2021 – powiedział Jeleński podczas wideokonferencji.

Zaznaczył, że Payten rozwija się dobrze.

– Chcemy, żeby był jeszcze bardziej zdywersyfikowany i opierał się jeszcze bardziej na powtarzalnych przychodach. Kiedy uznamy, że osiągnął właściwe proporcje, będziemy podejmować decyzje o ewentualnym upublicznieniu, biorąc chociażby pod uwagę, czy zrealizujemy na tym dodatkową wartość – dodał prezes.

Asseco South Eastern Europe zajmuje się działalnością holdingową, polegającą przede wszystkim na zarządzaniu liniami biznesowymi, których działalność koncentruje się w aktualnie należących do Grupy ASEE spółkach z sektora IT z regionu Europy Południowo-Wschodniej i Turcji, a także na inwestowaniu w nowe spółki w tym regionie. ASEE S.A. prowadzi również działalność operacyjną w zakresie sprzedaży usług i oprogramowania wspierającego kanały komunikacji z klientami i procesy biznesowe (contact center), a także rozwiązań uwierzytelniających. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 026 mln zł w 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o ASSECOSEE)

 • DM BOŚ zaktualizował rekomendacje dla 5 spółek

  W comiesięcznym raporcie analitycy DM BOŚ zaktualizowali rekomendacje dla Sanoka, Eurotelu, Asseco SEE, LiveChat Software i Mercatora.

 • Czarne konie sezonu wyników za III kwartał Na warszawskiej giełdzie ruszyła karuzela raportów za III kwartał, czyli okres, w którym gospodarka podnosiła się w wielkiego lockdownu. StockWatch.pl sprawdził, które branże oraz spółki najlepiej poradziły sobie w tym trudnym okresie i mogą sprawić niespodziankę w najnowszych sprawozdaniach.
 • Asseco SEE miało 26,91 mln zł zysku netto w II kwartale 2020 r.

  Asseco South Eastern Europe odnotowało 26,91 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 18,04 mln zł zysku rok wcześniej.

 • Czarne konie sezonu wyników za II kwartał

  Historycznie to będzie jeden z najciekawszych sezonów raportowych od lat. Tylko nieliczne spółki z GPW pokażą pozytywne niespodzianki w sprawozdaniach. StockWatch.pl sprawdził, kto zdaniem ekspertów może okazać się czarnym koniem sezonu wyników za II kwartał.

 • 15 propozycji dywidendowych na czerwiec

  Na ten moment plany dywidendowe na czerwiec ma 11 spółek z głównego parkietu i 4 kolejne z NewConnect. W obu grupach nie zabraknie propozycji o stopie przekraczającej 5 proc. Kilka firm szarpnie się na rekordowe stawki.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR