AVIA ustawiła się w kolejce po stacje Orlenu

Omawiane walory:

Zrzeszające 3,2 tys. stacji paliw w Europe - Stowarzyszenie AVIA International zaproponowało Orlenowi odkup pakietu stacji, które ewentualnie mogą być przeznaczone do sprzedaży w wyniku decyzji Komisji Europejskiej dotyczącej zgody na fuzję z Lotosem.

avia,unimot,orlen,stacje.paliw

AVIA jest gotowa do odkupienia części stacji Orlenu (Fot. Avia)

AVIA International deklaruje zainteresowanie wykorzystaniem możliwości biznesowych wynikających ze zmian na polskim rynku stacji paliw, które mogą nastąpić w wyniku konsolidacji Orlenu z Lotosem. Wcześniej zainteresowanie zakupem stacji zgłosił Shell.

– Jesteśmy poważnie zainteresowani odkupem pakietu stacji paliw, które ewentualnie mogą być przeznaczone do sprzedaży w wyniku decyzji Komisji Europejskiej dotyczącej zgody na akwizycję Grupy Lotos przez PKN Orlen. – mówi Adam Sikorski, prezes Unimotu i jednocześnie członek komitetu zarządzającego Stowarzyszeniem AVIA International. Przejęcie dużego pakietu stacji znacząco przyspieszyłoby rozwój marki AVIA na terenie Polski, dlatego ze względu na wielkość potencjalnej transakcji, spółka Unimot jest gotowa stworzyć konsorcjum firm z pozostałymi członkami stowarzyszenia AVIA, które wesprze Unimot w przeprowadzeniu takiego odkupu – dodaje Sikorski.

Mario Tonini, dyrektor zarządzający w AVIA International dodaje, że podobną transakcję AVIA przeprowadziła na terenie Niemiec we wrześniu bieżącego roku przejmując 155 stacji paliw od firmy TESSOL Kraftstoffe.

– W tamtym wypadku zawiązaliśmy konsorcjum 10 członków stowarzyszenia AVIA i wspólnie wygraliśmy przetarg na przejęcie stacji paliw, dlatego mamy już doświadczenie w tego typu transakcjach i możemy je teraz wykorzystać na rynku polskim – dodaje Mario Tonini.

AVIA International to szwajcarskie stowarzyszenie prawne, które zrzesza importerów, producentów, hurtowników i sprzedawców detalicznych paliw, którzy wspólnie działają pod marką AVIA w 15 krajach Europy. Cała grupa w 2018 roku wygenerowała przychody na poziomie ponad 20 mld euro. AVIA znana jest klientom indywidualnym przede wszystkim dzięki stacjom paliw, które działają pod tą marką i których jest aktualnie około 3.200 w całej Europie, z czego prawie 50 na terenie Polski. Marka AVIA w Polsce reprezentowana jest za pośrednictwem spółki Unimot notowanej na głównym parkiecie GPW, która jest członkiem Stowarzyszenia AVIA International.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT UNIMOT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR