X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Bank Handlowy będzie rekomendował wypłatę dywidendy z zysku za 2017 rok

Opublikowano: 2018-02-14 09:03:24

Omawiane walory:

Zarząd Banku Handlowego zarekomenduje wypłatę dywidendy z zysku za 2017 rok jako kontynuację realizacji dotychczasowej polityki dywidendowej, zapowiedział prezes Sławomir Sikora.

– Na dzień 31 grudnia 2017 roku bank spełniał ogólne kryteria umożliwiające wypłatę dywidendy z zysku za 2017 roku. Zarząd zarekomenduje kontynuację realizacji dotychczasowej polityki. Traktujemy to jako zobowiązanie wobec naszych inwestorów i akcjonariuszy – powiedział Sikora, cytowany w komunikacie.

>> Artyści Rynków – bezpłatne szkolenia i konferencje CMC Markets Sprawdź harmonogram w swoim mieście

Bank podał dziś, że jego wstępny jednostkowy zysk netto (zysk do podziału) za 2017 rok wyniósł 537,1 mln zł i był niższy o 67,1 mln zł (tj. 11,1 proc.) od zysku za 2016 rok.

W 2017 roku grupa wypracowała wstępny zysk netto w wysokości 535,6 mln zł, który był niższy o 66 mln zł (tj. 11 proc.) w stosunku do zysku za 2016 rok, podano także.

Z zysku za 2016 rok bank wypłacił dywidendę w kwocie 591,8 mln zł, czyli 4,53 zł na akcję (wobec odpowiednio: 611,4 mln zł, tj. 4,68 zł/akcję rok wcześniej). >> Historię dywidend Banku Handlowego sprawdzisz w StockWatch.pl

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie – najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o handlowy)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku