X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Best oczekuje spadku cen portfeli wierzytelności w Polsce w tym roku

Opublikowano: 2018-02-13 09:37:43

Omawiane walory:

Best spodziewa się spadku cen portfeli wierzytelności w Polsce w tym roku, poinformował ISBnews prezes Krzysztof Borusowski.

Fot. materiały prasowe/Best

– Oczekujemy spadku cen portfeli w 2018 roku. Na rynku polskim nawet w obliczu rosnących poziomów cenowych portfeli udowodniliśmy już, że umiemy wybrać efektywne inwestycje i odnaleźć obszary o interesującej nas rentowności – powiedział ISBnews Borusowski.

>> DEGIRO przedłuża ofertę, ze względu na sukces promocji 4000 PLN na prowizje. Kup akcje na GPW.

Średnia cena zakupu portfeli w ub.r. wyniosła 11 proc. wartości nominalnej, tj. tyle samo, co w 2016 r. (wobec 10 proc. w 2015 r.), podała spółka.

W 2017 roku Grupa Best zainwestowała łącznie ponad 300 mln zł w portfele wierzytelności o wartości nominalnej 2,6 mld zł, co oznacza wzrost inwestycji o 16 proc. wobec 2016 roku.

Prezes przypomniał, że na finansowanie rozwoju działalności grupy w br., przede wszystkim na kolejne inwestycje w portfele przeznaczone będą wpływy z przeprowadzanej obecnie publicznej emisji obligacji o wartości nominalnej 30 mln zł.

Oprocentowanie obligacji wynosi WIBOR 3M powiększony o marżę 3,5 proc., co daje ponad 5,2 proc. w skali roku w pierwszym okresie odsetkowym. Oprocentowanie obligacji serii T2 będzie naliczane już od pierwszego dnia zapisów, w związku z tym cena emisyjna obligacji będzie zależeć od dnia, w którym składany jest zapis. Zapisy trwają od 5 do 16 lutego br. Obligacje zostaną wprowadzone do obrotu na rynku regulowanym, prowadzonym przez GPW w ramach Catalyst.

>>Szczegóły oferty obligacji BEST SA znajdziesz tutaj

Borusowski zwrócił uwagę, że Best na rynku obligacji jest obecny od 2010 roku, obecna emisja jest już 16. Jest to trzeci program publiczny emisji obligacji. W latach 2014-2017 spółka przeprowadziła dwa programy o łącznej wartości nominalnej 500 mln zł.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o best)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku