X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Best rusza z III programem emisji i oferuje obligacje z ponad 5-proc. kuponem

Opublikowano: 2017-11-15 14:11:07

Omawiane walory:

16 listopada rozpoczną się zapisy inwestorów na obligacje Besta. W puli są papiery dłużne o wartości nominalnej 60 mln zł ze zmiennym oprocentowaniem równym stawce WIBOR 3M powiększonej o marżę 3,4 proc., co daje ponad 5,1 proc. w skali roku w pierwszym okresie odsetkowym.

Zapisy na obligacje BEST serii T1 będą przyjmowane przez Dom Maklerski PKO Banku Polskiego oraz Biuro Maklerskie Alior Banku. Łącznie to ponad 200 placówek na terenie całego kraju.

– Podobnie jak przy wcześniejszych publicznych emisjach obligacji BEST, wartość nominalna jednej obligacji wynosi 100 zł, a minimalny zapis to 1 obligacja. Dzięki temu w naszej ofercie może wziąć udział szerokie grono inwestorów, również ci z mniej zasobnymi portfelami, szukający atrakcyjnej alternatywy dla lokat bankowych czy inwestycji w akcje – powiedział Krzysztof Borusowski, prezes BEST.

Oferowane obecnie przez BEST obligacje serii T1 to obligacje 57-miesięczne (z terminem wykupu we wrześniu 2022 r.) o zmiennym oprocentowaniu równym stawce WIBOR 3M powiększonej o marżę w wysokości 3,4 proc., co daje nieco ponad 5,1 proc. w skali roku w pierwszym okresie odsetkowym.

>> Szczegóły oferty obligacji BEST SA znajdziesz tutaj

W publicznej ofercie obligacji BEST serii T1 zastosowano rozwiązania sprawdzone przy poprzednich emisjach obligacji spółki. Dotyczą one m.in. terminów subskrypcji i sposobu przydziału obligacji. Zapisy na obligacje potrwają od 16 do 29 listopada br. Jeśli jednak inwestorzy złożą zapisy na większą liczbę obligacji niż oferuje spółka, okres subskrypcji może zostać skrócony. W przypadku, gdy wystąpi dzień przekroczenia zapisów (tj. dzień, w którym łączna liczba obligacji, na jakie inwestorzy złożyli zapisy od początku subskrypcji, przekroczy liczbę obligacji oferowanych), zapisy będą przyjmowane jedynie do końca następnego dnia roboczego. Zapisy złożone w dniu przekroczenia zapisów i kolejnym zostaną natomiast proporcjonalnie zredukowane. W takim przypadku pełna pula obligacji, według złożonego zapisu, zostanie przydzielona jedynie inwestorom, którzy złożyli zapisy przed dniem przekroczenia.

Źródło: Spółka

Oprocentowanie obligacji serii T1 będzie naliczane już od pierwszego dnia zapisów (podobnie jak przy emisjach obligacji oferowanych przez BEST w ramach poprzedniego programu). Tym samym nie występuje tzw. okres bezodsetkowy. W związku z tym cena emisyjna obligacji będzie zależeć od dnia, w którym składany jest zapis. Pierwszego dnia cena będzie równa wartości nominalnej obligacji, czyli 100 zł, a w kolejnych dniach będzie powiększona o równowartość naliczonych odsetek.

Emisja obligacji serii T1 jest pierwszą przeprowadzaną przez BEST w ramach trzeciego publicznego programu emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej do 350 mln zł. W latach 2014-2017 Spółka przeprowadziła dwa programy o łącznej wartości nominalnej 500 mln zł. Większość emisji zrealizowanych w ramach obu programów była kończona przed zakładanym czasem, z dużą nadsubskrypcją. >> Parametry wszystkich obligacji BEST SA wprowadzonych na Catalyst sprawdzisz w StockWatch.pl

Współorganizatorami oraz oferującymi obligacje BEST w ramach obecnego programu są: Dom Maklerski PKO Banku Polskiego (pełniący również funkcję globalnego koordynatora) oraz Alior Bank – Biuro Maklerskie.

Wszystkie serie obligacji oferowanych przez Spółkę w ramach publicznych programów emisji obligacji są sukcesywnie wprowadzane do obrotu na rynku regulowanym, prowadzonym przez GPW w ramach Catalyst.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o best)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku