Bloober Team i Satus powołały fundusz inwestujący w gry ze wsparciem NCBR

Omawiane walory:

Bloober Team wspólnie ze Satus powołały fundusz inwestujący w gry - Satus Games, który jest wspierany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Bridge Alfa. Wsparcie NCBR dla funduszu wyniesie 40 mln zł, a kolejne 10 mln zł dołożą inwestorzy prywatni.

bloober,gaming, ncbr, fundusz, inwestycyjny,

(Fot. materiały prasowe)

– Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się, w jaki sposób wesprzeć polski sektor gamingowy, a zwłaszcza małe studia, które mają duży potencjał, przy czym brakuje im odpowiednich środków, żeby pracować nad autorskimi projektami i technologiami. Duża część z nich bez takiego wsparcia nigdy nie miałyby szans, żeby zaistnieć. Przystąpienie jako komandytariusz do ASI współtworzonego z Satus pozwoli zrealizować ten pomysł. Z naszego punktu widzenia mamy szansę stworzyć ekosystem, w którym pieniądze łączą się z wiedzą – powiedział prezes Bloober Team Piotr Babieno.

Bloober Team w ten sposób stworzy narzędzie inwestycyjne dla nowych przedsięwzięć. Jest to działanie komplementarne do działalności i planów rozwojowych spółki.

– Poza oczywistym zyskiem z inwestycji, liczymy również na ciekawe projekty, które mogą nawiązać współpracę z różnymi podmiotami naszej grupy kapitałowej. Feardemic – nasze ramię wydawnicze – już od pewnego czasu przygląda się kilku takim obiecującym projektom. Jest to więc nie tylko inwestycja finansowa, ale przede wszystkim merytoryczna, pozwalająca zmonetyzować i skalować doświadczenie i zasoby merytoryczne Bloober Team z korzyścią dla funduszu i wspieranych podmiotów. Zyskujemy wspólnie nową dźwignię, która mamy nadzieję będzie miała duży wpływ na polską branżę gier – dodał Babieno.

Satus Games rozpoczyna działalność już w tym miesiącu. W ciągu 3 lat chce zainwestować w ponad 40 podmiotów. Synergia kompetencji branżowych, VC i wsparcia NCBR pozwoli na zbudowanie odważnych, konkurencyjnych w skali globalnej projektów gamingowych ukierunkowanych na wyzwania B+R.

Większość środków dla tego pionierskiego projektu zapewni NCBiR w ramach realizacji działań 1.3 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 – Prace B+R finansowane z udziałem funduszy kapitałowych.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 r. Kurs akcji spółki rośnie w środę popołudniu o ponad 7 proc., a za jedną akcje zapłacimy 146,60 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BLOOBER, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR