Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Braster miał 19,8 mln zł straty netto, 18,9 mln zł straty EBIT w 2018 r.

Opublikowano: 2019-04-15 09:41:32

Omawiane walory:

Producent medycznego testera służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi odnotował 19,78 mln zł jednostkowej straty netto w 2018 r. wobec 24,89 mln zł straty rok wcześniej.

Strata operacyjna wyniosła 18,93 mln zł wobec 24,18 mln zł straty rok wcześniej.

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 0,87 mln zł w 2018 r. wobec 0,4 mln zł rok wcześniej.

– Dla Braster rok 2018 to czas, w którym spółka intensywnie realizowała założenia przyjętej strategii rozwoju spółki i rozwijała sprzedaż na rynku rodzimym oraz na wyselekcjonowanych rynkach zagranicznych – stwierdził zarząd w liście do akcjonariuszy.

W ich ocenie, pozytywny odbiór urządzenia Braster Pro przez środowisko medyczne przełożył się na zawarte przez spółkę kontrakty z zagranicznymi dystrybutorami m.in. w Bułgarii czy na Ukrainie. Jedną z bardziej znaczących umów była umowa zawarta z firmą Kontrue Technology Co. Ltd z siedzibą w Shenzhen w Chinach. Nawiązanie współpracy z chińskim dystrybutorem to istotny element ekspansji zagranicznej, gdyż otwiera jeden z najważniejszych i największych rynków docelowych dla spółki.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

– Rok 2019 rozpoczynamy z optymizmem. Wierzymy, że wysiłek włożony w rozwój urządzenia Braster oraz konsekwentnie realizowana strategia spółki spowoduje, iż spółka Braster będzie znana na całym świecie jako innowacyjna, polska marka dostarczająca wszystkim kobietom rozwiązanie, które zwiększa ich szanse na wykrycie podejrzanych zmian w piersiach i uratowanie życia – dodał zarząd.

Braster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Brater Tester – innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2015 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o BRASTER)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku