X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Braster uruchamia sprzedaż na pierwszym rynku zagranicznym

Opublikowano: 2018-04-06 14:33:18

Omawiane walory:

Producent urządzenia do samodzielnego badania piersi z początkiem kwietnia uruchomił sprzedaż w Holandii poprzez własny sklep online. Jednocześnie z uruchomieniem sprzedaży internetowej ruszyła kampania promocyjna. Spółka aktywnie przygotowuje się do rozwoju kanału e-commerce na kolejnych rynkach zagranicznych. 

Za pośrednictwem strony www.braster.eu i przejściu do sklepu online, klienci z Holandii będą mogli dokonywać zamówień urządzeń Braster oraz pakietów badań. Spółka oferuje użytkownikom pakiet urządzenie wraz z 6 badaniami za cenę 349 euro. Dodatkowo możliwe jest wykupienie samych badań: 6 badań za 59 euro, 12 badań za 99 euro i 24 badania za 189 euro. Braster w celu lepszego dotarcia do potencjalnych klientek stworzył specjalny landing page w języku holenderskim, na którym przedstawi unikalne cechy urządzenia kobietom w Holandii.

– Widzimy duże możliwości rozwoju własnego kanału sprzedaży internetowej na zagranicznych rynkach. Chcemy przy okazji realizowanej strategii ekspansji skupić się na budowaniu mocnej pozycji na rynku e-commerce. Holandia jest pierwszym rynkiem zagranicznym gdzie została uruchomiona sprzedaż online naszego urządzenia. Na podstawie zebranego doświadczenia, chcemy jeszcze lepiej dopracować System Braster do oczekiwań użytkowniczek – tłumaczy Marcin Halicki, Prezes Zarządu Braster SA.

Uruchomieniu sprzedaży w Holandii towarzyszy przygotowana na ten cel kampania promocyjna online. Promocja będzie prowadzona z wykorzystaniem m.in. narzędzi Google Adwords, mediów społecznościowych, a także holenderskich influencerów, którzy na swoich blogach będą relacjonować użytkowanie Brastera. Braster stworzył anglojęzyczną wersję e-sklepu z myślą o ekspansji na kolejne zagraniczne rynki. Strony sklepów internetowych zostały dostosowane do urządzeń mobilnych, gdzie z łatwością poprzez smartfona czy tablet będzie można dokonać zakupu.

– Planujemy w dalszym ciągu zwiększać zasięg działalności i wchodzić na nowe rynki. Cel ten osiągniemy między innymi poprzez uruchomienie kolejnych zagranicznych wersji e-sklepów, a także współpracę z nowymi dystrybutorami. Przyjęta formuła sprzedaży online umożliwia nam ekspansję bez podejmowania znacznych inwestycji – twierdzi Prezes.

Holandia to kraj, który szczególną uwagę poświęca działaniom mającym na celu profilaktykę w kierunku raka piersi. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym w Holandii. Każdego roku zapada na niego około 14 000 kobiet, a około 3 000 kobiet umiera z powodu tego nowotworu. Szacuje się, że u 1 na 8 holenderskich kobiet rozwinie się nowotwór piersi w pewnym momencie ich życia.

Jednocześnie Braster w ostatnim czasie prowadził również działania mające na celu rejestrację systemu na rynkach zagranicznych, na których taka procedura przed uruchomieniem sprzedaży jest wymagana. W trakcie prowadzonych działań udało się spółce zarejestrować system BRASTER na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Kolejnym krokiem będzie zawarcie umowy z wybranymi dystrybutorami i rozpoczęcie sprzedaży. Ponadto prowadzono również prace związane z rejestracją systemu w Brazylii. Spółka aktualnie kończy certyfikację bezpieczeństwa, która jest jednym z wymogów akredytacji INMETRO. Zaraz po tym zostanie złożona aplikacja rejestracyjna w brazylijskim urzędzie ANVISA.
Braster jednocześnie prowadzi rozmowy z wieloma potencjalnymi partnerami dystrybucyjnymi
na świecie m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach, Włoszech, Portugalii, Grecji, Hiszpanii, Wielka Brytania, Węgrzech, Indiach, Brazylii, Argentynie, Izraelu, Malezji, RPA czy Arabii Saudyjskiej. Rozpoczęte rozmowy pokazują bardzo duże zainteresowanie produktem. Będą one stopniowo materializować się w podpisywaniu kolejnych umów dystrybucyjnych.

Informacja prasowa, 6 kwietnia 2018 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o BRASTER)

 • Giełdy rozpoczynają tydzień od spadków, w grze Ursus i Gino Rossi

  Giełda w Warszawie rozpoczęła tydzień od umiarkowanych spadków. Na rynku tli się nadzieja na odreagowanie piątkowej gwałtownej przeceny na Wall Street. Skalą wzrostów wyróżniają się dzisiaj akcje Ursusa, Gino Rossi i Getin Noble Banku.

 • Zielony początek tygodnia, w centrum uwagi PlayWay i CD Projekt

  Wzrosty w Europie i mocno rosnące kontrakty na amerykańskie indeksy wspierają nastroje na GPW. W centrum uwagi są dzisiaj akcje PlayWay i CD Projektu.

 • WIG20 broni się przed falą wyprzedaży, w grze LPP, BAH i Getin Noble Bank

  W poniedziałek główne indeksy Wall Street zanotowały ponad 1-proc. spadki. Dziś podobny scenariusz obserwujemy na giełdach w Europie. Jedynie warszawska GPW zachowuje zimną krew. Pytanie tylko, na ile długo ta relatywna siła rodzimej giełdy się utrzyma. 

 • 9 znanych spółek giełdowych z biznesem na przeglądzie

  Przegląd opcji strategicznych to dla jednych szansa na awans do wyższej ligi, a dla drugich ostatnia deska ratunku. StockWatch.pl sprawdził, o co walczą znane spółki z GPW i co skłoniło je do weryfikacji długoterminowych strategii.

 • Powrót spadków na GPW, odbija tylko sWIG80

  Trzeci tydzień października na giełdzie w Warszawie rozpoczął się spadkami. Tracą głównie największe spółki. Duże nagromadzenie w tym tygodniu potencjalnych impulsów sprawia, że trudno już teraz wyrokować, czy tydzień zakończy się spadkami indeksów, czy może w kolejnych dniach sytuacja się poprawi.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku