Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Budimex przykręcił kurek z dywidendą

Opublikowano: 2019-04-11 22:21:14

Omawiane walory:

Zarząd Budimeksu zdecydował o rekomendowaniu walnemu zgromadzeniu wypłaty 6,30 zł brutto dywidendy na akcję. Na wypłatę trafi jedynie połowa zysku netto za 2018 r., co daje najniższe payout ratio w historii spółki.

– Na dywidendę proponuje się przeznaczyć kwotę stanowiącą około 50 proc. zysku netto za okres od 1 stycznia 2018 roku do 31 grudnia 2018 roku. Równocześnie zarząd rekomenduje przeznaczenie pozostałej części zysku netto za okres od 1 stycznia 2018 roku do 31 grudnia 2018 roku na kapitał zapasowy – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Zarząd zaproponował ustalenie dnia dywidendy na 6 czerwca, a terminu wypłaty dywidendy na 19 czerwca 2019 r.

W 2018 r. Budimex odnotował 305,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 464,41 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2018 r. wyniósł 321,6 mln zł wobec 449,84 mln zł zysku rok wcześniej.

Kalendarium dywidend Budimeksu

W czerwcu 2018 r. akcjonariusze Budimeksu podjęli uchwałę w sprawie wypłaty dywidendy w wysokości 17,61 zł brutto na jedną akcję.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2018 r. miał 7,38 mld zł skonsolidowanych przychodów.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o budimex)

 • 14 tłustych dywidend z kwietniowych rekomendacji

  Lista spółek sygnalizujących gotowość do wypłaty dywidendy rośnie w zawrotnym tempie. W trzy tygodnie na rynek trafiło ponad 30 świeżych rekomendacji. Stopy dywidend wśród najhojniejszych propozycji zbliżają się do 9-10 proc.

 • TIM i Agora w górę, a Budimex i LPP w dół po wynikach

  Wyniki i doniesienia ze spółek zdominowały przedpołudniową część handlu na warszawskiej giełdzie. W centrum uwagi znalazł się TIM, Agora, LPP, BUDIMEX i LC Corp. Uwagę przyciąga również PKN Orlen, który ogłosił plan przejęcia bankrutującego Ruchu.

 • ECB w centrum uwagi. Enea w dół, Dom Development i Budimex w górę

  Energetyka odrabia straty, budowlanka jest najwyżej od pół roku, a najsłabiej spisują się spółki spożywcze. Tak w dużym skrócie wygląda dziś sesja na GPW. O jej losach natomiast zdecydują rynki globalne i reakcja inwestorów na wyniki posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego.  

 • Indeksy w całej Europie świecą na czerwono, gorąco na LC Corp, Amice i Budimeksie

  Środowe spadki na GPW korespondują z zachowaniem pozostałych europejskich giełd i kontraktami terminowymi na amerykańskie indeksy. Dziś w centrum uwagi są wyniki Budimeksu i Amiki oraz zaskakująco wysokie obroty na LC Corp.

 • Waloryzacja kontraktów, czyli światełko w tunelu dla spółek budowlanych

  Proponowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz PKP Polskie Linie Kolejowe waloryzacja kontraktów budowlanych to krok w dobrą stronę. Nowe regulacje podreperują marże firm budowlanych i przyspieszą przetargi. Eksperci zaznaczają jednak, że waloryzacja nie rozwiąże obecnie najpilniejszych problemów spółek z rentownością i płynnością.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku