Captor Therapeutics zadebiutował bez fajerwerków

Omawiane walory: ,

Akcje spółki Captor Therapeutics zadebiutowały dzisiaj na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Na otwarciu kurs akcji wzrósł wobec ceny odniesienia o 1,16 proc. i wyniósł 174 zł. Kurs praw do akcji (PDA) spadł o 0,9 proc. do 170,5 zł.

captor,Therapeutics,ipo,debiut,biotech,akcje

Captor Therapeutics zadebiutował bez fajerwerków

Captor Therapeutics jest 431. spółką notowaną na głównym rynku oraz 5. debiutem na tym rynku w 2021 roku.

Captor Therapeutics informował wcześniej w kwietniu, że uplasował wszystkie akcje oferowane w pierwotnej ofercie publicznej (IPO) po cenie maksymalnej 172 zł. Spółka pozyskała z emisji ok. 150 mln zł na finansowanie rozwoju projektów badawczych oraz platformy celowanej degradacji białek. Redukcja zapisów w transzy detalicznej wyniosła 91,7 proc.

Oferta publiczna Captor Therapeutics była pierwszym europejskim IPO spółki specjalizującej się w odkrywaniu leków z wykorzystaniem celowanej degradacji białek (TPD).

Oferta publiczna spółki obejmowała 871 500 nowo emitowanych akcji oraz – ze względu na znaczny popyt wśród inwestorów – sprzedaż 198 000 akcji istniejących. Spółka oraz akcjonariusze sprzedający dokonali przydziału łącznie 1 069 500 akcji, a wartość oferty wyniosła ok. 184 mln zł.

– Fantastyczny debiut. Z mojego doświadczenia, nawet patrząc na standardy międzynarodowe, jest to sukces, który świadczy o dojrzałości polskiego rynku kapitałowego, że spółka taka jak Captor może być pierwszą firmą, specjalizującą się w celowanej degradacji białek na tym rynku – powiedział prezes Tom Shepherd podczas uroczystości debiutu na GPW.

Captor Therapeutics prowadzi obecnie pięć projektów badawczo-rozwojowych na etapie przedklinicznym (w tym trzy znajdują się już w fazie optymalizacji związku wiodącego) oraz trzy projekty ukierunkowane na rozwój platformy technologicznej. Najbardziej zaawansowane projekty badawczo-rozwojowe w obszarze rozwoju leków to: CT1 – ukierunkowany na raka wątrobowokomórkowego, CT2 – celujący w nowotwory układu krwionośnego i choroby autoimmunologiczne oraz CT3 – ukierunkowany na terapie przeciwnowotworowe, przede wszystkim raka płuc, raka piersi, szpiczaków mnogich oraz chłoniaków. Rozpoczęcie I fazy badań klinicznych projektów CT1, CT2 i CT3 planowane jest w 2023 r. Kolejne dwa projekty dotyczą: opracowania i rozwoju pierwszego w klasie kandydata na lek – małocząsteczkowego degradera w terapii raka jelita grubego (CT4) oraz zastosowania technologii celowanej degradacji białek w nieswoistym zapaleniu jelit, chorobie Crohna, terapii łuszczycy i reumatoidalnego zapalenia stawów (CT5). Spółka szacuje, że projekty CT4 i CT5 znajdą się w fazie I badań klinicznych między 2023 a 2025 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o CAPTORTX, CAPTORTX-PDA)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR