Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

CBA zatrzymało wydawcę Wprost i Do Rzeczy

Opublikowano: 2019-03-14 09:18:48

Omawiane walory:

Agenci CBA zatrzymali 4 osoby w sprawie wyłudzenia prawie 29 mln zł na szkodę firmy specjalizującej się w budowie i remontach infrastruktury kolejowej poprzez fikcyjne umowy i faktury. Wśród zatrzymanych jest główny akcjonariusz PMPG Polskie Media, Michał Lisiecki.

Michał Lisiecki, główny akcjonariusz PMPG Polskie Media (Fot, mat. prasowe PMPG)

– Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu prowadzi czynności w śledztwie dotyczącym przekroczenia uprawnień przez syndyka i inne osoby poprzez wyprowadzanie pieniędzy z mas prowadzonych upadłości, a następnie ich pranie przy użyciu szeregu fikcyjnych podmiotów gospodarczych – informuje CBA.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W tym śledztwie na terenie Warszawy i okolic, a także Torunia i Lublina, śledczy zatrzymali cztery osoby. Zatrzymani mają usłyszeć zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i fałszowania dokumentacji. Wśród zatrzymanych jest Michał Lisiecki, wydawca Wprost i Do Rzeczy oraz główny akcjonariusz notowanej na GPW spółki PMPG Polskie Media.

– W toku postępowania zatrzymani przez CBA na podstawie szeregu pozornych umów i ustnych porozumień wystawiali fikcyjne faktury VAT, na podstawie których wyprowadzili z masy upadłość jednej ze spółek środki pieniężne. W prokuraturze usłyszą zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przekroczenia uprawnień, działania na szkodę spółki i fałszowania dokumentacji – ustalili śledczy.

Według śledczych Biura łączna wysokość ustalonej dotychczas szkody wynosi prawie 29 mln zł. Prowadzący postępowanie nie wykluczają, że lista podejrzanych i zarzutów się powiększy. Do tego postępowania funkcjonariusze CBA zatrzymali w kwietniu 2017 roku 5 osób, w tym syndyka działającego na szkodę upadłych spółek. Łącznie w sprawie jest 22 podejrzanych.

W środę na zamknięciu sesji jeden walor PMPG Polskie Media wyceniono na 2,40 zł. W czwartek rano kurs akcji spółki spada o blisko 3 proc. do 2,33 zł.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o PMPG)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku