CCC miało wstępnie 117 mln zł EBITDA w IV kwartale 2020 r.

Omawiane walory:

CCC odnotowało 117 mln zł skonsolidowanego zysku EBITDA w IV kw. 2020 r. wobec 278 mln zł zysku EBITDA rok wcześniej, podała spółka, prezentujące wstępne dane. Przychody w tym okresie wzrosły o 2 proc. r/r do 1,62 mld zł.

ccc,emisja,akcje

Fot. CCC

Strata na działalności operacyjnej w II kw. 2020 r. w tym ujęciu wyniosła 31 mln zł wobec 114 mln zł zysku rok wcześniej, podano w komunikacie.

– Sprzedaż w IV kw. 2020 wyższa (+2 proc.) r/r za sprawą wysokiej konwersji w kanale offline oraz rosnącej r/r sprzedaży online. Do końca 2. dekady października wzrosty r/r zarówno w kanale online, jak i offline – dobry odbiór kolekcji przez klientów. Sprzedaż detaliczna w całym kwartale obciążona drugim i trzecim lockdownem w Polsce i na wielu zagranicznych rynkach – czytamy w komunikacie.

Przychody sieci detalicznej w IV kw. spadły o 35 proc. r/r do 719 mln zł, zaś przychody z e-commerce w tym czasie wzrosły o 84 proc. r/r do 846 mln zł, w tym w przypadku eobuwie.pl – o 64 proc. r/r do 698 mln zł. Udział online w sprzedaży Grupy CCC wyniósł 52 proc.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Sprzedaż w ujęciu porównywalnym (like-for-like) w detalu CCC spadła o 38 proc. r/r w IV kw. 2020 r.

– Spadek marży brutto o 2,5 pkt proc. r/r, głównie z powodu niższej marży w segmencie offline wynikającej z większych wyprzedaży przed administracyjnym zamknięciem sklepów oraz wysokiego udziału e-commerce w przychodach grupy. Poprawa marży brutto e-commerce o 2,7 pkt proc. r/r, m.in. za sprawą wyższej marży w eobuwie, DeeZee oraz wyższego udziału ccc.eu w przychodach e-commerce. Na spadek marży brutto wpłynęło również zastosowane podejście do prezentacji działalności zaniechanej i alokowanie przychodów do kategorii ‚nieprzypisane’ […]. Przyjęty sposób prezentacji wpłynął na spadek marży brutto o 1,4 pkt proc. – czytamy dalej.

Grupa odnotowała też w IV kw. ub.r. przyrost powierzchni handlowej o 2 proc. r/r do 692 615 m2. Jednocześnie liczba sklepów zmniejszyła się łącznie o 3 w ujęciu rocznym do 1 060.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5 844,7 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o ccc)

 • Przecena na GPW nabiera tempa, w grze PGNiG, Ten Square Games i banki

  PGNiG, CCC, Ten Square Games i AmRest to niektóre z notowanych w Warszawie spółek, które w środowe przedpołudnie znalazły się w centrum uwagi inwestorów. W tle pozostają natomiast banki. Niesłusznie, bo to one prawdopodobnie dziś rozstrzygną o losach sesji.

 • Indeksom zabrakło paliwa do wzrostów, w grze CD Projekt i CCC

  Indeks WIG20 plany wejścia na 2.100 pkt. musi odłożyć na później. Póki co brakuje impulsów do wzrostów, więc inwestorzy wolą zachować ostrożność. Niewykluczone, że zrodzi się z tego korekta, ale główny trend wciąż pozostaje wzrostowy.

 • CCC nie wyklucza sprzedaży niewielkiego pakietu eobuwie.pl, decyzja w I kwartale

  Grupa CCC nie wyklucza sprzedaży niewielkiego pakietu istniejących akcji eobuwie.pl, przy założeniu utrzymania przez grupę pakietu większościowego. Spółka liczy na podjęcie odnośnych decyzji i uzgodnienie warunków transakcji w I kw. 2021 r.

 • Sielanka na GPW. Dino bije rekordy, zielono m.in. CCC i Polimeksie

  Wtorkowa, przedostatnia w 2020 roku sesja na GPW, rozpoczęła się od wzrostów. I to najlepsze podsumowanie tego mijającego roku, który pomimo wszystkich pandemicznych zakrętów, był dość udanym dla większości spółek. Szczególnie tych mniejszych. Dla części z nich nawet wybitnie udany. Najsłabiej, obok firm w bezpośredni sposób dotkniętych lockdownami, wypadły duże banki i spółki paliwowe.

 • WIG20 wraca powyżej 2.000 pkt., w grze CD Projekt, CCC i PZU

  Temat dywidendy podzielił duże spółki na mocno rosnące PZU i taniejące banki. Na szczęście rodzimy ubezpieczycieli nie jest osamotniony. Mocne CCC, odbijający CD Projekt i rekordowo drogie Dino Polska wyciągnęły WIG20 powyżej 2.000 pkt.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR