CD Projekt: Nad Cyberpunkiem 2077 pracuje już ponad 400 osób

Omawiane walory:

Sebastian Stępień, dyrektor kreatywny w CD Projekt RED i jeden z twórców fabuły Cyberpunka 2077, przeszedł do Blizzard Entertainment. Studio zapewnia, że ta zmiana nie wpłynie na tempo prac nad grą. Zespół pracujący nad kluczowym projektem liczy już ponad 400 osób.

(Fot. CD Projekt)

To był bardzo udany tydzień dla akcjonariuszy CD Projektu. W ciągu zaledwie pięciu dni akcje producenta gier podrożały o ponad 9 proc., a kapitalizacja grupy znów wynosi ponad 18 mld zł. Duża w tym zasługa najnowszej rekomendacji banku Morgan Stanley, który wycenił jeden walor warszawskiego studia na 240 zł, a całą grupę na blisko 24 mld zł. Jeśli scenariusz amerykańskich analityków zrealizuje się, notowania CD Projektu czekają nowe rekordy. Dotychczas najwyższa cena, jaką płacono za akcje spółki, to 222,40 zł z sierpnia ub.r.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Zespół CD Projektu też ma powody do zadowolenia. Wiedźmin 3: Dziki Gon, czyli dotychczas największy hit studia, po blisko 4 latach od premiery ustalił kolejny światowy rekord. Jak informuje serwis Graczpospolita.pl, według graczy, Wiedźmin 3: Dziki Gon jest najlepszą grą na PC (9.4/10), na PlayStation 4 (9.2/10), na Xboksie One (9.2/10) i tym samym jest najwyżej ocenianą grą w historii na wszystkich platformach (dane z Metacritic). W tyle zostały hity wyprodukowane przez takich gigantów jak Rockstar, Sony, Nintendo czy Valve. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom CD Projektu

Przysłowiową łyżką dziegciu w beczce miodu jest z kolei informacja o roszadach kadrowych w studiu. W styczniu Sebastian Stępień, dyrektor kreatywny w CD Projekt RED przeszedł do Blizzard Entertainment, gdzie najprawdopodobniej będzie współtworzył uniwersum Diablo. Od 2016 roku Sebastian Stępień odpowiadał za narrację i setting Cyberpunka 2077. Studio zapewnia, że jego odejście nie odbije się tempie prac nad nadchodzącą produkcją.

– Jego odejście nie wpływa w żaden sposób na tempo prac nad naszym najnowszym tytułem. Zespół pracujący nad Cyberpunkiem 2077 liczy już ponad 400 osób. – poinformowała redakcję StockWatch.pl Karolina Gnaś z działu relacji inwestorskich CD Projektu.

To potężna siła. Jeszcze w sierpniu ub.r. zespół szacowany był na 300-350 osób rozsianych po studiach w Warszawie i Krakowie. W międzyczasie spółka powiększyła się o oddział we Wrocławiu utworzony z przejętego studia Strange New Things. Na koniec warto przypomnieć, że do stworzenia jednej z najlepszych gier na świecie „Redom” wystarczył zespół 250 osób. Dokładnie tyle osób pracowało w szczytowym momencie nad trzecią częścią Wiedźmina.

Cyberpunk 2077 to największy projekt w historii CD Projektu. Gra szykowana jest w wersji na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Data premiery pozostaje owiana tajemnicą. Jednak większość ekspertów spodziewa się, że tytuł trafi do sprzedaży dopiero w 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Czarne konie sezonu wyników za II kwartał

  Historycznie to będzie jeden z najciekawszych sezonów raportowych od lat. Tylko nieliczne spółki z GPW pokażą pozytywne niespodzianki w sprawozdaniach. StockWatch.pl sprawdził, kto zdaniem ekspertów może okazać się czarnym koniem sezonu wyników za II kwartał.

 • CD Projekt skupił z rynku pierwsze akcje własne

  Producent gier szybko zabrał się za realizację buy backu. Już pierwszego dnia od uruchomienia programu spółka skupiła z rynku 69 tys. akcji. Średnia cena wyniosła 403,36 zł za sztukę.

 • CD Projekt rozpoczyna skup akcji własnych za ćwierć miliarda złotych

  CD Projekt rozpoczyna skup do 516.700 akcji własnych z maksymalnym limitem 500 zł za walor. Skupione w ten sposób akcje zostaną zaoferowanie osobom uprawnionym w ramach realizacji uprawnień przyznanych w ramach programu motywacyjnego. W czwartek rano kurs akcji studia rośnie dziś o 1,2 proc. do 405,80 zł.

 • Odczyt produkcji przemysłowej dał kopa GPW, w grze PGE, Tauron i XTB Zaskakująco mocny odczyt czerwcowej produkcji przemysłowej w Polsce okazał się dobrym paliwem do wzrostów na GPW. Przed południem WIG20 rośnie o ponad 1 proc. i wraca powyżej 1.800 pkt. W centrum uwagi są akcje CD Projektu i spółek energetycznych.
 • WIG20 z trudem odrabia straty, w grze CD Projekt i Biomed-Lublin Silne odbicie na akcjach CD Projektu ciągnie WIG20 w górę. Bez tego, pomimo dobrych nastrojów na rynkach globalnych, indeks ten testowałby poziomy z wtorkowego zamknięcia. Gorąco dziś jest też na akcjach Biomed-Lublin i CI Games.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR