X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

CD Projekt zdominował sesję na GPW, w tle decyzje Fed i ECB

Opublikowano: 2018-06-12 13:51:03

Omawiane walory:

Cyberpunk 2077 budzi emocje nie tylko wśród miłośników gier, ale również wśród inwestorów. CD Projekt to obecnie najgorętsza spółka na GPW. Reszta w zasadzie robi za tło. Inwestorzy czekają na decyzje Fed-u i ECB.

Marcin Kiepas, niezależny analityk finansowy.

Najnowszy trailer gry „Cyberpunk 2077” doczekał się już ponad 5 mln odsłon, stając się najgorętszym tematem w branży gier komputerowych. Na warszawskiej giełdzie natomiast najbardziej chodliwym towarem są akcje CD Projekt, który za Cyberpunkiem stoi. Przypomnijmy, że wczoraj walory spółki najpierw wyznaczyły nowy historyczny szczyt na poziomie 159,80 zł, a chwilę później nastąpiła klasyczna „sprzedaż faktów”. Notowania CD Projektu spadły na koniec dnia do 143,80 zł. W wtorek ma miejsce ruch na północ.

Inwestorzy zachęceni pozytywnym odbiorem filmiku Cyberpunk 2077″ i dużym spadkiem kursu CD Projekt, a być może też licząc na nowe pozytywne niespodzianki ze strony spółki, kupują dziś akcje. W połowie wtorkowych notowań drożeją one o 3,9 proc. do 149,40 zł.

Abstrahując od wszystkich czynników natury fundamentalnej, na przewidywaniu co do przyszłej popularności gry i tego ile da ona zarobić, a skupiając się tylko i wyłącznie na analizie technicznej, która przecież odzwierciedla poziom emocji wśród inwestorów, wczorajszą przecenę CD Projektu należy traktować jako wstęp do dłuższej realizacji zysków. Oczywiście przy założeniu, że do końca dnia stronie popytowej nie uda się podnieść kursu powyżej granicy 151 zł, co zmieniłoby aktualny układ sił na wykresie. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom CD Projekt

3 niespodzianki, jakie CD Projekt ukrył w najnowszym trailerze Cyberpunk 2077 >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Przyjmując, że do końca dzisiejszych notowań już nic się nie zmieni, to realny zasięg korekty na walorach CD Projektu to zejście do 135 zł. A w scenariuszu pesymistycznym mogłoby mieć miejsce testowanie szerokie strefy wsparcia 124-130 zł. Zważywszy jednak, jak dobrym sentymentem wśród inwestorów cieszy się CD Projekt, a przede wszystkim mając na uwadze, że kurs spółki znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym, aż tak głębokie cofnięcie jest mało prawdopodobne, bo każdy większy spadek będzie dość szybko wykorzystywany do kupna tańszych akcji.

CD Projekt jest dziś numerem jeden zarówno pod względem obrotów, jak i zmienności. Na szerokim rynku jest bowiem stosunkowo spokojnie. Doskonale obrazują to zmiany indeksów. O godzinie 13:00 indeks WIG20 miał wartość 2.239,1 pkt., rosnąc o 0,2 proc. W tym samym czasie WIG testował poziom 58.768,4 pkt. (+0,15 proc.), mWIG40 4.505,5 pkt. (bez zmian), a sWIG80 13.559,5 pkt. (-0,1 proc.).

Poza nielicznymi wyjątkami, jak odreagowującym wcześniejsze spadki Cyfrowym Polsatem (+2,2 proc.), czy spadającym w ślad za miedzią KGHM-em (-1,2 proc.) z indeksie WIG20, czy pięcioprocentową przeceną Mostostalu Zabrze z indeksu sWIG80, na rynku niewiele się dzieje. To samo dotyczy zresztą innych europejskich indeksów, gdzie zdecydowana większość z nich waha się w przedziale od -0,3 proc. do +0,3 proc.

Surowce: Odreagowanie spadkowe cen miedzi, jednak cena wciąż wysoko >>> CZYTAJ WIĘCEJ

To wyczekiwanie jest uzasadnione. Po tym jak rynki finansowe zupełnie zignorowały weekendowy szczyt G7, którego wynikiem jest dalsza eskalacja wojen handlowych, a dziś obojętnie przeszły obok podpisanego w Singapurze przez Donalda Trumpa i Kim Dzong Una dokumentu o denuklearyzacji Korei Północnej, na pierwszy plan wracają tematy gospodarcze. W szczególności banki centralne.

Jutro amerykański Fed prawdopodobnie ogłosi kolejną podwyżkę stóp procentowych, a także opublikuje najnowsze projekcje makroekonomiczne i stóp procentowych Na konferencji prasowej po posiedzeniu zaś dalszy kierunek zmian polityki monetarnej nakreśli szef Fed Jerome Powell.

W czwartek o polityce monetarnej będzie decydował Europejskie Bank Centralny, który wprawdzie stóp procentowych nie zmieni, ale może odnieść się do programu skupu aktywów i do ostatniego skoku inflacji w Europie.

Przyjmując za najbardziej prawdopodobny scenariusz, że Fed utrzyma jastrzębią retorykę, a ECB gołębią, należy spodziewać się powrotu umocnienia dolara i skorelowanych z tym spadków cen surowców oraz spadków cen akcji. Taka przecena nie ominie również GPW, gdzie tradycyjnie w takich sytuacjach najmocniej będą tracić spółki największe i najbardziej płynne.

>> Ponad 60 proc. zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego CFR w StockWatch.pl

Mapa rynku. Źródło: ATTrader.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o CDPROJEKT)

 • Powrót spadków na giełdach, czerwony PGNIG, Lotos i Orbis

  Silne spadki wróciły na Wall Street, na rynkach ponownie pojawił się strach o Włochy, a wzrost gospodarczy w Chinach okazał się niższy od prognoz. W takich warunkach spadki na GPW nie mogą dziwić. W WIG20 mocno traci PGNIG i Lotos, a na szerokim rynku negatywnie wyróżnia się Orbis oraz spółki Leszka Czarneckiego.

 • GPW na zielono, mocna enrgetyka, CCC, KGHM i CD Projekt

  Poprawa nastrojów na globalnych rynkach akcji, wspierane nadziejami na wzrosty na Wall Street, pomaga giełdzie w Warszawie. Rosną wszystkie indeksy. W centrum uwagi znalazły się przede wszystkim akcje CCC, PGE, CD Projekt, PKO BP i KGHM.

 • Bandai Namco został dystrybutorem Cyberpunk 2077 w 24 krajach Europy

  CD Projekt zawarł umowę dystrybucyjną z Bandai Namco Entertainment Europe dotyczącą gry Cyberpunk 2077. Umowa obejmuje dystrybucję gry w 24 krajach europejskich na docelowych platformach.

 • Powrót spadków na GPW, odbija tylko sWIG80

  Trzeci tydzień października na giełdzie w Warszawie rozpoczął się spadkami. Tracą głównie największe spółki. Duże nagromadzenie w tym tygodniu potencjalnych impulsów sprawia, że trudno już teraz wyrokować, czy tydzień zakończy się spadkami indeksów, czy może w kolejnych dniach sytuacja się poprawi.

 • Analiza techniczna 5 mocno przecenionych producentów gier wideo

  Przecena wśród czołowych producentów gier wideo idzie szeroką ławą. Dwucyfrowe spadki zanotowali zarówno potentaci z głównego rynku jak i małe studia notowane na NewConnect. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził, gdzie szukać okazji do zajęcia pozycji na akcjach 5 znanych producentów elektronicznej rozrywki.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku