CD Projekt znów przesunął premierę Cyberpunka

Omawiane walory:

Warszawskie studio po raz trzeci przesunęło premierę Cyberpunka. Tym razem o 3 tygodnie. Gra ukaże się 10 grudnia bieżącego roku.

cyberpunk2077,cdprojekt,gry,crunch, premiera

CD Projekt znów przesunął premierę Cyberpunka

CD Projekt podjął kolejną trudną decyzję. Studio zapewnia, że gra jest gotowa, ale potrzebuje nieco więcej czasu na podniesienie jej jakości. Jak tłumaczy spółka, nowy termin „wynika ze złożoności finalnych procesów optymalizacji działania gry na dziewięciu platformach obecnej i przyszłej generacji (Xbox One/X, wsteczna kompatybilność na Xbox Series S/X, PlayStation 4/Pro, wsteczna kompatybilność na PlayStation 5, PC, Stadia), na których zostanie wydana oraz testowania jej na tych platformach w warunkach dużego rozproszenia zespołu produkcyjnego.”

Obecnie CD Projekt pracuje nad tzw. Day 0, czyli patchem, który ukaże się w dniu premiery. Jak zaznaczyli twórcy, to właśnie ten etap projektu został przez nich niedoszacowany.

cdprojekt

Kliknij, aby powiększyć.

To trzecia zmiana terminu premiery gry. Pierwotnie Cyberpunk 2077 miał ukazać się w kwietniu, ale na początku roku studio ogłosiło nową (wrześniową) datę. Rynek zareagował mocną przeceną. W czerwcu historia się powtórzyła i premierę przesunięto na 19 listopada. Wówczas inwestorzy wykazali się sporą wyrozumiałością, szczególnie że wielu ekspertów otwarcie mówiło o scenariuszu przesunięcia. W efekcie kurs akcji zaliczył jedynie kilkuprocentową korektę i jeszcze tego samego dnia wrócił do pierwotnych poziomów. Trzeciej zmiany rynek nie zakładał. W ostatnich tygodniach przedstawiciele CD Projektu wielokrotnie zapewniali, że listopadowa premiera nie jest zagrożona. Żeby dotrzymać terminu studio wdrożyło nawet 6-dniowy tydzień pracy, co spotkało się z falą krytyki.

>> Co dalej z kursem akcji CD Projektu – analiza techniczna

We wtorek kurs akcji CD Projektu rósł nawet o ponad 5 proc. W południe za jeden walor spółki płacono nawet 380 zł. W drugiej połowie dnia notowania mocno zredukowały skalę wzrostu. Na zamknięciu kurs akcji wyniósł 364,10 zł, czyli zaledwie 1 proc. więcej niż dzień wcześniej.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Kurs akcji KGHM-u najwyżej od 7 lat, po wynikach gorąco na Allegro i CD Projekcie

  W czwartek Allegro tanieje, a CD Projekt drożeje po publikacji wyników kwartalnych. W centrum uwagi jest także KGHM, którego akcje są najdroższe od 7 lat. I tylko na indeksach, które wprawdzie świecą na czerwono, jest względny spokój, tak jakby dziś świętowali nie Amerykanie, ale Polacy.

 • CD Projekt rośnie po wynikach za III kwartał 2020 r.

  W III kwartale branżowy gigant zanotował blisko 60-proc. wzrost r/r zysku netto do 23 mln zł. Spółka skupia się obecnie na finalizacji prac nad Cyberpunkiem 2077 oraz intensyfikacją kampanii promocyjnej gry, której premiera zaplanowana jest na 10 grudnia.

 • Realizacja zysków na GPW, gorąco na Asseco Poland i CD Projekcie

  Wtorkowa rekordowa sesja na Wall Street nie wystarczyła, żeby pociągnąć wyżej warszawską giełdę. Pierwsza połowa środowej sesji upłynęła pod znakiem realizacji zysków. Z tego układu wybija się jedynie mWIG40, który wzrosty zawdzięcza przede wszystkim Asseco Poland.

 • Szczepionka napędza wzrosty, w centrum uwagi CD Projekt, CCC i Getin Noble Bank Inwestorzy znów grają pod rychłe pojawienie się szczepionki na koronawirusa, która za kilka miesięcy zakończy pandemię. W poniedziałek wszystkie warszawskie indeksy notują ponad 1-proc. wzrosty. Po decyzji o otwarciu galerii handlowych w centrum uwagi znalazły się spółki odzieżowe.
 • Allegro znów błyszczy Zaprezentowany w weekend plan odmrażania gospodarki powinien wspierać GPW, najbardziej kontrowersyjna z decyzji, czyli połączenie terminu ferii w całej Polsce, dotknie sektorów niedoreprezentowanych na giełdzie.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR