CDA przedstawiło propozycję dywidendy z zysku za 2018 r.

Omawiane walory:

Zarząd notowanego od niedawna na NewConnect CDA będzie rekomendował akcjonariuszom przeznaczenie 5,08 mln zł z zysku za 2018 r. na dywidendę. Proponowana stawka na akcję wynosi 0,50 zł. 

(Fot. mat. prasowe)

Na wypłatę ma trafić lwia część z ubiegłorocznego zysku, wynoszącego łącznie 5,39 mln zł. Pozostałe 309 tys. zł zarząd chce przeznaczyć na zasilenie kapitału zapasowego. Stawka 0,50 zł przy obecnym kursie akcji (11 zł) daje stopę dywidendy w okolicach 4,5 proc.

CDA.pl to jeden z największych i najpopularniejszych serwisów VoD na polskim rynku. Co miesiąc odwiedza go blisko 8 mln użytkowników. Debiut opóźniły przede wszystkim pirackie konotacje serwisu. CDA.pl oferuje bowiem dwa rodzaje modelu biznesowego. Płatny CDA Premium oferuje wyłącznie legalne treści, natomiast darmowa wersja serwisu pozwala użytkownikom na dodawanie własnych treści, co często sprowadza się do wrzucania na stronę filmów z nielegalnych źródeł. I to właśnie ta cześć serwisu przyczyniła się do zdobycia tak dużej popularności w Polsce.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

CDA na NewConnect zadebiutowało w ubiegłą środę. Kurs odniesienia wynosił 5,50 zł. Po takiej cenie jeszcze w 2017 r. w ramach oferty publicznej CwMedia – właściciel serwisu CDA – sprzedał 1 mln akcji. We wtorek kurs akcji CDA urósł o 10,55 proc. Na zamknięciu sesji jeden walor spółki wyceniono na 11 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR