X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Celon Pharma z mocną poprawą zysków w I kwartale 2018 r.

Opublikowano: 2018-05-16 09:29:27

Omawiane walory:

Celon Pharma odnotował 7,55 mln zł jednostkowego zysku netto w I kw. 2018 r. wobec 5,02 mln zł zysku rok wcześniej. W środę rano akcje spółki rosną o 2,6 proc.

(Fot. materiały prasowe)

– Poziom zysku netto za I kwartał 2018 przekroczył 7,5 mln zł. Struktura sprzedaży to, w przeważającej części, sprzedaż leków własnych na terenie Polski odpowiadająca za ponad 94 proc. całkowitej wartości. Działalność eksportowa odpowiadała w tym okresie za dodatkowe 4 proc. ogólnego wyniku. Pozostałe wartości to: wytwarzanie kontraktowe, sprzedaż majątku trwałego oraz część opłat licencyjnych za lek Salmex. Należna w ramach kwartału wartość opłat licencyjnych: ok. 400 tys. zł wynika z realizacji umów partneringowych dla rynków skandynawskich – czytamy w raporcie.

>> 5 wskazówek, które pozwolą wprowadzić Twój handel na akcjach na wyższy poziom

Zysk operacyjny Celon Pharmy wyniósł 7,08 mln zł wobec 4,25 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży sięgnęły 28,17 mln zł w I kw. 2018 r. wobec 28,39 mln zł rok wcześniej.

Spółka podkreśliła w raporcie, że uzyskała „porównywalny poziom wartości sprzedaży, przy znacznym zwiększeniu efektywności wytwórczej i sprzedażowej oraz znaczącej, w porównaniu do I kwartału 2017, aktywacji kosztów działalności naukowo-badawczej”. Wskazała też na 7-proc. wzrost ilościowy sprzedanych produktów oraz umocnienie pozycji lidera większości leków z portfolio w ich grupach terapeutycznych.

Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. Zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2016 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o CLNPHARMA)

 • Celon Pharma zarejestrowała Salmex w Czechach i Słowacji

  Zarząd Celon Pharma otrzymał informację od partnera biznesowego o pozytywnym zakończeniu europejskiej procedury rejestracyjnej (MRP, mutual recognition process, procedura wzajemnego uznania) dla leku Salmex na rynkach Czech i Słowacji.

 • Analiza techniczna 4 ciekawych spółek z mocno wyprzedanego sWIG80

  Tylko we wrześniu indeks sWIG80 stracił ponad 8 proc. i znalazł się o krok od dołka z sierpnia 2014 r. Zdaniem Wojciecha Kręckiego, autora portfela Cztery Fazy Rynku, w najbliższych tygodniach bessa wśród maluchów powinna nieco odpuścić. Wśród kandydatów do wzrostów widzi Apatora, ATM Grupę oraz dwie spółki biotechnologiczne. 

 • Celon Pharma rozpoczyna współpracę z Pure Biologics

  Celon Pharma nawiązała współpracę z biofarmaceutyczną firmą Pure Biologics w zakresie prac badawczo-rozwojowych w obszarze leków biotechnologicznych. Efektem współpracy będzie identyfikacja potencjalnych kandydatów na leki biotechnologiczne, które w kolejnym etapie zostaną rozwinięte przez Celon Pharma w obszarze przedklinicznym i klinicznym.

 • Celon Pharma wnioskuje o zgodę na II fazę badania leku na depresję dwubiegunową

  Celon Pharma złożyła do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wniosek o zgodę na rozpoczęcie II fazy klinicznej badania nad lekiem opartym na esketaminie w depresji lekoopornej dwubiegunowej. Spodziewa się ona otrzymania decyzji w ciągu 60 dni.

 • Celon Pharma: Lek Salmex został zarejestrowany w Hondurasie

  Agencia Farmacéutica Internacional zarejestrowała lek Salmex w Hondurasie pod handlową nazwą Ventiflu Discus. Rejestracja nastąpiła za pośrednictwem partnera biznesowego, na mocy zawartego porozumienia handlowego.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku