X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Cena w wezwaniu na akcje Tarczyńskiego wzrosła do 12,60 zł

Opublikowano: 2018-02-14 08:31:01

Omawiane walory:

EJT Investment podnosi cenę w wezwaniu na akcje spółki Tarczyński do 12,60 zł za akcję. We wtorek za jeden walor producenta kabanosów płacono 12,85 zł.

(Fot. materiały prasowe)

EJT Investment S.à r.l., spółka inwestycyjna, należąca do małżeństwa Elżbiety i Jacka Tarczyńskich podniosła cenę w publicznym wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Tarczyński z 10,50 zł za akcję do 12,60 zł za akcję.

– Wsłuchaliśmy się w głos rynku i po serii spotkań z akcjonariuszami zdecydowaliśmy o podniesieniu ceny w wezwaniu do 12,60 zł za akcję Tarczyński. Nowa cena jest o 20 proc. wyższa od poprzedniej. W świetle wyzwań stojących przed spółką w ciągu najbliższych kilku lat, o których spółka informowała w trakcie swojej dotychczasowej komunikacji z rynkiem, uważamy że proponowana przez nas ostateczna cena stanowi bardzo dobrą ofertę dla akcjonariuszy mniejszościowych – powiedział dyrektor w EJT Investment S.à r.l., podmiocie wzywającym Dawid Tarczyński, cytowany w komunikacie.

>> Artyści Rynków – bezpłatne szkolenia i konferencje CMC Markets Sprawdź harmonogram w swoim mieście

Wzywający zamierza skupić do 6 mln akcji spółki, reprezentujących 41,82 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu i 52,88 proc. liczby akcji spółki Tarczyński.

– W przypadku powodzenia wezwania i osiągnięcia przynajmniej progu 90 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu emitenta, wraz z podmiotami zależnymi lub wobec niego dominującymi, wzywający zamierza przeprowadzić przymusowy wykup akcji Emitenta, a następnie wycofanie spółki z GPW, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wezwanie jest ogłaszane pod warunkiem podjęcia przez walne zgromadzenie spółki uchwały zniesienia dematerializacji akcji. Warunek powinien się ziścić w terminie do 26 lutego 2018 r. włącznie – czytamy dalej.

EJT Investment S.à r.l. wraz z Elżbietą i Jackiem Tarczyńskimi są obecnie podmiotem dominującym i kontrolującym wobec spółki Tarczyński. Obecnie posiadają oni 5.346.936 akcji spółki, stanowiących 47,12 proc. liczby akcji spółki i uprawniających do wykonywania 8.346.936 głosów na WZ emitenta, co stanowi 58,18 proc. ogólnej liczby głosów na WZ Tarczyński.

15 stycznia 2018 r. nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Tarczyński podjęło uchwałę w sprawie finansowania przez spółkę nabycia emitowanych przez nią akcji oraz utworzenia kapitału rezerwowego. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Tarczyńskiego

– Rozwiązanie tzw. financial assistance (wsparcia finansowego), które zastosowaliśmy jako podmiot wzywający i kontrolujący w stosunku do spółki, jest przewidziane przez przepisy prawa. Wszystkie etapy procesu zostały odpowiednio wcześniej ogłoszone i poddane głosowaniu na walnym zgromadzeniu. Ponadto spółka za udzielenie wsparcia otrzymuje od wzywającego odpowiednie, rynkowe wynagrodzenie – wyjaśnił Tarczyński.

– EJT Investment traktuje nabycie akcji Tarczyński jako długoterminową, rodzinną inwestycję strategiczną. Celem wezwania ogłoszonego przez EJT jest skupienie akcji i zdjęcie spółki z GPW. Spółka Tarczyński ma w planach intensyfikację wydatków inwestycyjnych związanych z planami rozwoju nowych produktów i zwiększaniem mocy produkcyjnych, szczególnie związanych z rozwojem małych form pakowania oraz asortymentów strategicznych dla spółki, gdzie szczególnie borykamy się z problemem tzw. ‚wąskiego gardła’. Zbliżamy się już do maksimum mocy na niektórych etapach procesu produkcyjnego, a obecny model konkurowania na rynku i wymagania stawiane przez sieci zmuszają nas do zwiększenia elastyczności produkcji, to warunek krytyczny – wskazał Tarczyński.

Zaznaczył, że inwestycje w spółce będą prowadzone przy wykorzystaniu finansowania dłużnego, a okres zwrotu tych inwestycji jest relatywnie długi, dlatego wskaźniki zadłużenia mogą być bardzo wysokie i ograniczające możliwość wypłacania dywidendy przez spółkę Tarczyński.

– Odpowiedź w wezwaniu daje inwestorom możliwość całościowego wyjścia z inwestycji, co w innym przypadku byłoby bardzo trudne ze względu na niską płynność akcji spółki. Rodzina Tarczyńskich nie zamierza w przyszłości odsprzedawać akcji spółki innemu inwestorowi. To w pełni polska firma założona 27 lat temu i chcemy aby taką pozostała – podsumował Tarczyński.

Zapisy na akcje będą przyjmowane w punktach obsługi klienta Domu Maklerskiego PKO BP oraz Domu Maklerskiego BZ WBK do 28 lutego 2018.

Tarczyński to firma z 27-letnim doświadczeniem w produkcji wędlin, skoncentrowana na przetwórstwie mięsa wieprzowego oraz drobiowego. Firma posiada trzy zakłady produkcyjne: w Ujeźdźcu Małym, Sławie oraz w Bielsku-Białej. W 2013 roku spółka zadebiutowała na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o tarczynski)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku