Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Chiński rząd dopuścił do sprzedaży kolejne 84 gry. Branżowi giganci muszą jeszcze poczekać

Opublikowano: 2019-01-10 15:13:03

Omawiane walory: , ,

Chińska Państwowa Administracja Radia i Telewizji oraz Rada Etyki ds. Gier Online dopuściły do sprzedaży kolejną pulę gier.

W Chinach gra zanim trafi do sprzedaży musi przejść przez departament odpowiedzialny za cenzurę i otrzymać licencję.

Po wznowieniu wydawania licencji w połowie grudnia ubiegłego roku, chiński rząd przepuścił przez sito cenzury kolejną porcję gier. W tym tygodniu Państwowa Administracja Radia i Telewizji podała, że do 80 gier dopuszczonych do sprzedaży w pierwszej turze dołączą kolejne 84 tytuły. Z nowej listy nie mogą być zadowoleni chińscy giganci, bo po raz kolejny nie ma na niej ani jednego tytułu należącego do Tencent i NetEase Inc. A to własnie z nimi umowy dystrybucyjne mają 11 bit studios, Ten Square Games i PlayWay.

Chenyu Cui, starszy analityk ds. gamingu w IHSMarkit w wypowiedzi dla Financial Times, przyczyny nieobecności dwóch największych chińskich wydawców upatruje w stopniu skomplikowania ich gier.

– Ostatnio zatwierdzone gry nie są grami trudnymi; ich zawartość nie jest tak skomplikowana i mogą zostać szybciej ocenione i zatwierdzone. Natomiast ostanie gry od Tencent i NetEase to gry skomplikowane, które potrzebują więcej czasu na odpowiednią ocenę – powiedziała Chenyu Cui.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Natomiast Alicia Yap, analityk Citibanku uważa, że chiński rząd może dawać fory mniejszym wydawcom, którzy odczuwają presję ze strony gamingowych gigantów.

– Tencent oraz NetEase wciąż generują duże zyski z już wydanych gier i stać je na poczekanie jeszcze trochę na dopuszczenie ich gier na rynek chiński. Uważamy, że pominięcie gier tych wydawców „po raz drugi” nie jest sygnałem komplikacji lub kłopotów dla tych spółek – napisała Yap w notce do klientów Citibank.

Decyzja rządu Chin o zatrzymaniu wydawania licencji w marcu ubiegłego roku wstrząsnęła branżą. Według badań firmy Newzoo, w 2018 roku 620 mln graczy z Państwa Środka wydało łącznie 37,9 mld USD, głównie na gry na PC oraz urządzenia mobilne. Według analityków, w kolejce do oceny przez chiński rząd jest ponad 5 tys. gier.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o 11bit, playway, TSGAMES)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku