Czarnecki: GetBack powinien zawrzeć układ jak najszybciej, gdyż postępuje „demoralizacja” tej firmy

Omawiane walory: , ,

GetBack powinien zawrzeć układ jak najszybciej, gdyż postępuje "demoralizacja" tej firmy, uważa miliarder Leszek Czarnecki. W jego ocenie, już na etapie propozycji układu musi być mapa drogowa dotycząca tego, co firma będzie robiła w czasie jego trwania, tymczasem obecny plan biznesmen ocenia jako mało ambitny. Jednocześnie zapowiedział on, że jeśli w jego grupie pojawią się reklamacje to zostaną rozpatrzone, a zasadne zaspokojone.

GetBack powinien zawrzeć układ jak najszybciej, gdyż postępuje „demoralizacja” tej firmy, uważa miliarder Leszek Czarnecki. (Fot. Wikipedia)

Jeśli reklamacje się pojawią, rozpatrzymy i uznamy wszystkie zasadne. Jeśli były misselle, to przepraszam. Sam mam tu status poszkodowanego – powiedział Czarnecki podczas konferencji WallStreet w Karpaczu.

>> Ponad 60 proc. zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego CFR w StockWatch.pl

Wskazał, że papiery GetBack miały kontrolowane przez niego instytucje, takie jak: Getin Noble Bank, Idea Bank, Noble Securities, czy prywatna fundacja mają papiery GetBack.

– Jestem zainteresowany rozwojem sytuacji w pozytywnym kierunku. Ta spółka musi jak najszybciej zawrzeć układ. Postępuje ogromna demoralizacja tej firmy – tak to sobie wyobrażam z doświadczenia. W kryzysie spada dyscyplina motywacja, najlepsi odchodzą, zwłaszcza w takim biznesie, jak wierzytelności. Dodatkowo chęć do spłat zobowiązań dłużników na pewno nie rośnie. Za parę miesięcy nie będzie się z kim układać – stwierdził biznesmen.

W jego ocenie, układ musi gwarantować sprawne i dobre funkcjonowanie firmy w czasie jego trwania, „a to nie jest prosta sprawa w obliczu sytuacji i utraty zaufania rynku”.

– Musi być mapa drogowa – co ta firma będzie robiła i co chce robić, im szczegółowej tym lepiej i musi być już na etapie zawierania układu. Obecny plan mało ambitny – zaznaczył biznesmen.

Wskazał, że propozycje układowe powinny zawierać takie elementy, jak zobowiązanie zarządu do poszukiwania inwestora, sprzedaż aktywów niezwiązanych z podstawową działalnością, działalności zagranicznej, czy pakiet menedżerski uwarunkowany spłatą zobowiązań. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom GetBack

Getin International S.a.r.l. sprzedał 100 proc. akcji GetBack w 2016 r.

GetBack jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o getback, Getinoble, Ideabank)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR