Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Dariusz Miłek: Debiut eobuwie.pl na GPW zawieszony, możliwy za ok. 2 lata

Opublikowano: 2019-03-14 15:23:12

Omawiane walory:

Debiut na giełdzie eobuwie.pl, spółki zależnej CCC - ze względu na pogorszenie koniunktury - został zawieszony, ale nie wykluczone, że nastąpi on za ok. 2 lata, wynika z wypowiedzi założyciela CCC Dariusza Miłka.

– Decyzje nie zapadły w kwestii upublicznienia spółki eobuwie. Koniunktura [na giełdzie] się pogorszyła, trochę nas to wystraszyło i zawiesiliśmy na jakiś czas – na rok, może półtora czy dwa lata. Myślę, że ta spółka będzie dużo więcej warta właśnie za rok czy dwa – powiedział Miłek podczas konferencji prasowej.

W październiku ub. roku CCC podało, że eobuwie.pl rozpoczęło wstępne działania przygotowawcze do przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej (IPO) oraz dopuszczenia akcji spółki do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Wówczas podano, że IPO jest rozważane w celu pozyskania przez eobuwie.pl środków na finansowanie dalszego rozwoju działalności.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o ccc)

 • Podatkowej wyprzedaży ciąg dalszy, JSW rośnie po wynikach

  Akcje giełdowych detalistów kontynuują spadki wywołane wizją wprowadzenia podatku handlowego. Strach inwestorów dodatkowo potęguje pogorszenie nastrojów na rynkach globalnych. Jedynym z nielicznych pozytywnych akcentów jest mocny wzrost JSW w reakcji na lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne.

 • Podatek handlowy wraca, Dino i inni detaliści tanieją na GPW

  Akcje Dino Polska tanieją o 5,7 proc., CCC o 5,1 proc., LPP o 4 proc., a Eurocash o 4,5 proc. po decyzji Sądu UE, że podatek handlowy w Polsce był zgodny z unijnym prawem. Nastroje na całym rynku są natomiast mieszane, a warszawski parkiet jest jednym ze słabszych w Europie. Dobrze radzą sobie za to spółki paliwowe.

 • CCC rekomenduje najniższą dywidendę w historii

  Tak krucho z dywidendą w CCC jeszcze nie było. Na tegoroczną wypłatę zarząd chce przeznaczyć zaledwie 19,8 mln zł i to tylko z kapitału zapasowego. Stawka 0,48 zł na akcję daje stopę 0,25 proc.

 • Trump podstawił nogę giełdom. Znów gorąco na spółkach Leszka Czarneckiego

  Donald Trump ponownie stał się głównym rozgrywającym na światowych giełdach. Jego tweet ws. ceł na chińskie produkty skutecznie wystraszył inwestorów. WIG20 jest dziś notowany na poziomach najniższych od marca br.

 • Przychody CCC wzrosły o 20 proc. r/r do 524 mln zł w kwietniu

  Skonsolidowane przychody ze sprzedaży CCC (wszystkie kanały sprzedaży) za kwiecień 2019 wyniosły 524 mln zł i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego o 20 proc. Przychody za okres styczeń - kwiecień (wszystkie kanały sprzedaży) wyniosły 1.562 mln zł, co oznacza wzrost o 43 proc. r/r.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku