DM BOŚ dodał Vistulę, Neukę, Asseco BS, Eurotel i JSW do top picks

Omawiane walory: , , , ,

Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy DM BOŚ dodali akcje Vistuli, Neuki, Asseco BS, Eurotela i JSW. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: Grupę Azoty, Inter Cars i Alior Bank.

Według analityków, w następnym miesiącu lepiej od rynku mogą zachować się następujące spółki: 11 bit studios, Asbis, Asseco BS, Asseco SEE, CD Projekt, Dino, Ergis, Eurotel, Famur, GTC, JSW, KGHM, Lotos, LSI Software, Marvipol, Mercator, Neuca, OEX, PGNiG, Play, PlayWay, Robyg, Vindexus, Vistula.

Z kolei spółki, których notowania mogą być gorsze niż zachowanie całego rynku, to: Ciech, CI Games, Comp, Eurocash, ING BSK, PGE, Polnord, Tauron.

– W ubiegłym miesiącu wyniki uzyskane przez nasz portfel w porównaniu ze stopą zwrotu z indeksu WIG były wyższe o +1,7 p.p., a w kategoriach bezwzględnych wartość portfela spadła o 2,9 proc. w porównaniu z 4,6-proc. spadkiem indeksu WIG, głównie za sprawą trafnie wybranych długich pozycji (Marvipol, Asbis i Vindexus), a także pozycji krótkich (Arctic Paper, Eurocash i Tauron) – czytamy w raporcie.

Od początku br. portfel brokera przyniósł dodatnią bezwzględną stopę zwrotu w wysokości 28 proc. (wobec 20,5 proc. wzrostu indeksu WIG), która okazała się wyższa o 7,5 p.p. względem poziomu referencyjnego. Licząc od momentu powstania (czyli od końca marca 2008 r.) wyniki portfela DM BOŚ były solidne, a bezwzględna stopa zwrotu wyniosła 8.011 proc. (w porównaniu do wzrostu indeksu WIG o 29,9 proc.), co oznacza, że w ciągu ostatnich 115 miesięcy portfel przekroczył poziom referencyjny o 7.981 p.p.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o ASSECOBS, EUROTEL, jsw, NEUCA, Vistulę)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR