DM BOŚ rekomenduje kupno akcji Votum

Omawiane walory:

Michał Sobolewski, analityk DM BOŚ, w raporcie z 2 września wydał zalecenie kupuj dla Votum z średnią wyceną w horyzoncie 12 miesięcy na poziomie 30,40 zł za akcję.

votum, boś, rekomendacja, akcje,

DM BOŚ zaleca kupno akcji Votum

Analityk DM BOŚ wycenił spółkę dwiema metodami DCF FCFF i porównawczą bazując na wskaźnikach EV/EBITDA, EV/EBIT i P/E dla zagranicznych spółek z sektora usług prawnych uzyskując średnią wycenę w horyzoncie 12 miesięcy na poziomie 30,40 zł na akcję. Wycena akcji Votum znajduje się znacząco powyżej kursu rynkowego dlatego ekspert rozpoczął wydawanie rekomendacji dla spółki od fundamentalnej kupuj i krótkoterminowej relatywnej przeważaj.

Votum zajmuje się dochodzeniem roszczeń dla klientów instytucji finansowych w obszarze odszkodowań osobowych, majątkowych i klauzul abuzywnych walutowych umów kredytowych.

– Najbardziej perspektywicznym segmentem pozostaje dynamicznie rosnący rynek dochodzenia odszkodowań od walutowych umów kredytowych, będący na wczesnym etapie rozwoju. Spółka powinna być coraz większym beneficjentem rosnącego zainteresowania kredytobiorców frankowych dochodzeniem roszczeń po precedensowym wyroku TSUE i zmiany linii orzeczniczej sądów na pro-konsumencką – czytamy w raporcie przygotowanym przez Michała Sobolewskiego.

>> Prawnicy liczą na franka – omówienie sprawozdania finansowego Votum po I kw. 2020 r.

Analityk spodziewa się dalszego wzrostu przychodów spółki ze względu na wysoką dynamikę przychodów segmentu bankowego w najbliższych okresach oraz umiarkowany wzrost w segmencie dochodzenia roszczeń od ubezpieczycieli.

– Prognozujemy średnioroczną stopę wzrostu przychodów i zysku operacyjnego w okresie 3 lat odpowiednio rzędu 19 proc. i 27 proc. Należy też pamiętać, że w roku bieżącym wyniki Votum będą obciążone wybuchem pandemii, która, jak się spodziewamy, spowolni tempo akwizycji klientów, co przełoży się na przejściowe spowolnienie tempa poprawy przychodów i wyników. Będzie to szczególnie widoczne w wynikach za II kw. 2020 – czytamy dalej.

Spółka regularnie dzieli się wypracowanym zyskiem z akcjonariuszami, jej polityka dywidendowa przewiduje wypłatę od 25 proc. do 50 proc. zysku netto Grupy Kapitałowej; w br. Sobolewski również zakłada wypłatę dywidendy po decyzji walnego o przeznaczeniu 8,4 mln zł na kapitał rezerwowy ze wskazaniem na wypłatę dywidendy.

Votum jest podmiotem reprezentującym konsumentów w sprawach dotyczących rynku finansowego. Podstawowe segmenty głównego przedmiotu działalności spółki dotyczą konsumentów rynku ubezpieczeniowego w zakresie ich reprezentacji w sprawach szkód osobowych oraz dochodzenia roszczeń z tytułu szkód w pojazdach, a także konsumentów rynku bankowego w zakresie ograniczenia skutków klauzul abuzywnych.

Rekomendacja dla Votum powstała 2 września 2020 r. w ramach Programu pokrycia analitycznego GPW. Autorem rekomendacji jest Michał Sobolewski, analityk DM BOŚ. Cały raport jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Votum, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR