Dwukrotny wzrost przychodów Vivid Games z gry Real Boxing 2

Omawiane walory:

O ponad 100 proc. wzrosły przychody Real Boxing 2 w lutym 2020 r. w porównaniu do stycznia. Vivid Games spodziewa się większych wpływów z gry również w dalszej części roku, zwłaszcza że w przygotowaniu jest wersja mobilna Real Boxing 2020 oraz port gry na konsolę Nintendo Switch.

Vivid Games, gaming, akcje, wyniki,

Fot. materiały prasowe

Wielokrotnie nagradzana marka gier Real Boxing jest jedną z najpopularniejszych na świecie gier bokserskich na platformach mobilnych. Od 2012 roku trafiła do ponad 77 mln graczy, przynosząc Vivid Games blisko 70 mln zł przychodów ze sprzedaży. W 2020 roku planowana jest premiera nowej mobilnej wersji gry – Real Boxing 2020. W przygotowaniu znajduje się wersja na konsolę Nintendo Switch, której premiera planowana jest w drugim półroczu 2020 r.

Z końcem 2019 roku spółka zakończyła współpracę z MGM, właścicielem marki Rocky. Od 1 lutego w sklepach Apple App Store i Google Play dostępna jest wersja gry Real Boxing 2 nie wykorzystująca marki Rocky, a osoby, które wcześniej zakupiły zawartość związaną z marką Rocky będą mogły używać jej do końca czerwca br.

-Po wielu testach postanowiliśmy zakończyć umowę z MGM, w ramach której gra wykorzystywała wizerunek serii filmów “Rocky”. Zgodnie z oczekiwaniami – obserwujemy znaczny wzrost pobrań organicznych, co już teraz przekłada się na ponad dwukrotnie wyższe przychody ze sprzedaży gry. Nie musimy również odprowadzać opłat licencyjnych co pozytywnie wpłynie na zwiększenie marży. – tłumaczy Remigiusz Kościelny, CEO Vivid Games.

– Od początku roku zwiększyliśmy zespół Real Boxing, który pracuje nad wieloma usprawnieniami, głównie w zakresie mikropłatności – w tym subskrypcji – kontynuuje Kościelny.

W marcu i kwietniu premiery będą miały gry mobilne: Animal Hotel Manager, Juice Farm oraz Skyward Cities. Na platformie Nintendo Switch pojawią się przygotowywane i publikowane przez QubicGames gry Gravity Rider Zero oraz Pocket Mini Golf oraz Fly Sky High.

W styczniu spółka podpisała również dwie umowy wydawnicze gier z segmentu mid-core, grę RPG “Amusing Heroes” ze studiem Amuzing Park Corp z Korei Południowej, oraz adaptację konsolowej wersji gry sportowej “Smooth: Summer Games” z hiszpańskim developerem Kaneda Games.

Vivid Games działa na rynku gier od 2006 r. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit „Real Boxing”. Vivid Games zadebiutował w 2016 r. na rynku głównym GPW, przenosząc notowania z NewConnect.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o vivid)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR