Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Erne Ventures zamieni spółkę z NewConnect w giełdę kryptowalut

Opublikowano: 2018-02-08 09:32:02

Omawiane walory: ,

Na rynku o giełdach kryptowalut głośno głównie za sprawą wpisów na listę ostrzeżeń publicznych KNF. Mimo to chętnych do otworzenia własnego krypto biznesu nie brakuje. Najświeższym tego przykładem jest Erne Ventures, które ogłosiło przejęcie Revitum w celu uruchomienia giełdy kryptowalut.

Szaleństwo na akcjach kryptowalutowych pionierów z USA. W Polsce na poważne projekty wciąż trzeba poczekać >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Erne Ventures, spółka znana głównie z kontrowersyjnego projektu super samochodu Arrinera Hussarya, a w ostatnim czasie z inwestycji w projekty growe, tym razem kusi inwestorów planami wdrożenia rozwiązań opartych o blockchain, również w ramach ICO (Initial Coin Offering).

W tym celu Erne ogłosiło przejęcie małej i zapomnianej przez inwestorów spółki Revitum. Dotychczas jej podstawową działalnością było wykonywanie testów diagnostycznych oraz sprzedaż suplementów diety. Firma jest notowana na NewConnect, a jej kapitalizacja rynkowa w przed ogłoszeniem planów Erne opiewała na ok. 700 tys. zł. Zgodnie z planem, strategia spółki zostanie zmodyfikowana pod kątem uruchomienia giełdy kryptowalut, która – jak zaznacza Erne – będzie działała zgodnie przepisami praw oraz posiadała wszelkie stosowne licencje i zezwolenia.

Spółka w środowym komunikacie zaznaczyła, że wadą wielu emisji cyfrowych walut jest brak pełnej informacji o twórcach projektów, czy też niewystarczająca dokumentacja pozwalająca w pełni ocenić ryzyko inwestycyjne. Większość ICO jest też często jedynie pomysłami w bardzo wczesnej fazie rozwoju.

– Z tego powodu fundusz skoncentruje się na tzw. ‚reverse ICO’, czyli na projektach spółek posiadających już gotowy produkt lub usługę. Na chwilę obecną Erne Ventures ma już zbudowaną grupę partnerów z prawie wszystkich kontynentów, którzy na zasadzie doradztwa lub bardzo bliskiej współpracy są gotowi uczestniczyć w realizowanych projektach. Zebrane kompetencje obejmują opracowanie ekonomiki tokenów i zasadności użycia technologii blockchain, doradztwo prawne, konsultacje marketingowe i PR, realizację kampanii reklamowych wraz z tworzeniem społeczności wokół produktu, programy lojalnościowe, rozwiązania KYC/AML, obsługę klienta przy emisji ICO, przygotowanie materiałów informacyjnych obejmujących whitepaper, dotarcie do inwestorów, jak również obsługę samej emisji walut cyfrowych – wymieniono w informacji.

>> DEGIRO przedłuża ofertę, ze względu na sukces promocji 4000 PLN na prowizje. Kup akcje na GPW.

notowania

Wcześniej zapowiedziano poszerzenie strategii innej notowanej spółki z grupy Erne Ventures, czyli Telehorse. Zarząd Telehorse ogłosił rozszerzenie zakresu działalności na rynku gier komputerowych poprzez uruchomienie społecznościowej platformy dystrybucyjnej o międzynarodowym zasięgu.

– Wykorzystując swój potencjał oraz posiadane kompetencje, Telehorse będzie finansować marketing oraz dystrybuować wybrane przez społeczność gry video i mobilne, bazując na technologii blockchain. Platforma będzie rozwijana w ramach spółki celowej, która planuje pozyskanie środków poprzez przeprowadzenie emisji ICO – podano w informacji.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o erne, Revitum)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku