X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Euforia na kursie Vivid Games. Inwestorzy grają pod tegoroczne premiery

Opublikowano: 2018-03-12 16:02:01

Omawiane walory:

Tegoroczne premiery gier będą miały duży wpływ na przychody, zapewnia prezes bydgoskiego studia. Deklaracje dużych zysków podziałały na wyobraźnię inwestorów, a akcje spółki kontynuują ubiegłotygodniowe wzrosty. W poniedziałek notowania walory Vivid Games drożeją o ponad 15 proc.

Najbliższe miesiące zapowiadają się arcyciekawie dla akcjonariuszy Vivid Games. Bydgoskie studio zamierza wydać trzy nowe gry: w maju Space Pioneer, w czerwcu Metal Fist, a w sierpniu Gravity Rider. Według prezesa spółki, potencjał sprzedażowy gier jest znacznie wyższy w porównaniu z wcześniejszymi produkcjami studia. Tytuły te powinny trafić do znacznie większej grupy graczy niż dotychczasowy hit od Vivid Games – Real Boxing.

– Przez najbliższe 5 miesięcy skupiamy się na 3 najnowszych tytułach. Dla nas ważne jest, żeby były dobre, silne i były w stanie generować przychód przez długi czas. Są to gry z rożnych kategorii i z lepszymi metrykami niż nasze dotychczasowe tytuły. Dlatego zakładamy, że wpływ tych gier na nasze przychody będzie duży i dywersyfikację portfolio – powiedział prezes spółki Remigiusz Kościelny podczas spotkania z dziennikarzami.

>> Akcje z GPW? 1 PLN +0,08%. Akcje amerykańskie? €0,50 + $0,004 za akcję. Inwestuj z DEGIRO.

Każda z planowanych gier była testowana na platformach mobilnych iOS i Android. Tytuły były też udostępnione graczom jako „soft launch”, co pozwoliło na uzyskanie feedbacku od dziesiątek tysięcy graczy i pozwoliło na weryfikację założeń.

– Premiery na platformach odbędą się z krótką różnicą czasową. Pierwszy będzie iOS. Dotychczas iOS przynosił nam więcej przychodów od Androida, teraz to może się zmienić na korzyść Androida, ponieważ gry są odpowiednio zoptymalizowane – dodał Kościelny.

Jedna z zapowiedzianych gier – Gravity Rider jest już dostępna w modelu subskrypcyjnym dzięki współpracy z brazylijską spółką Bemobi Media e Entretenimento LTDA.

– Dzięki temu, że gra jest w pełni grywalna, mogliśmy rozpocząć sprzedaż już teraz. Wersja Android, która trafiła do dystrybucji, jest gotową grą, pozbawioną jednak mechanizmów free to play, które w modelu subskrypcyjnym nie są potrzebne – poinformował prezes Vivid Games w komunikacie prasowym.

Gravity Rider wydany został już kilka miesięcy temu w fazie grywalnej bety. Twórcy gry przekazali, że są zadowoleni z obecnych ocen i pozytywnej reakcji graczy. Obecnie dodawane są do GR kluczowe mechaniki w modelu free to play. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Vivid Games

Po wydaniu trzech gier w ciągu najbliższych miesięcy Vivid Games będzie miało więcej przestrzeni na nowe projekty. Jak zapewnia spółka, program wydawniczy cały czas działa i kolejne gry pojawią się wkrótce. Studio przypomniało też, że jeden z projektów z GameINN ruszył jeszcze w styczniu. 

Giełdowy gamedev znów na fali

O producentach gier wideo znów jest głośno na GPW. Na przestrzeni trzech miesięcy akcje wybranych spółek mocno urosły. Oprócz Vivid Games, dwucyfrowe wzrosty zanotowały w tym czasie PlayWay, 11 bit studios oraz CD Projekt. Z kolei za odrabianie wcześniejszych strat zabrali się ubiegłoroczni maruderzy: The Farm 51 i Bloober Team.

Stopy zwrotu growych deweloperów w ciągu ostatnich 3 miesięcy

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o vivid)

 • Duże wymiany na bankach Czarneckiego, w grze także Gino Rossi i JSW

  Po dwóch dniach wzrostów GPW złapała zadyszkę. Inwestorzy czekają na start notowań w USA, żeby móc zdecydować co dalej. W tym czasie gorąco jest na bankach Czarneckiego, spółkach gamingowych, Gino Rossi i JSW.

 • Raport: Ile zarabiają menedżerowie spółek z branży gier wideo?

  Branża gier wideo jest dziś szybko rozwijającą się gałęzią przemysłu rozrywkowego. Niewątpliwie sukcesy polskich wydawców sprawiają, że stopniowo staje się ona wizytówką polskiej gospodarki, a wydawcy osiągają coraz wyższe zyski. W niniejszym artykule przyjrzymy się jak wynagradzani są top menedżerowie spółek notowanych na GPW.

 • Vivid Games wchodzi w segment gier hyper-casual

  VIVID Games uchwalił strategię na rok 2018 i kolejne lata. Jej kluczowe założenia to m.in. dalsza publikacja gier mobilnych F2P z segmentu mid-core i rozpoczęcie publikacji gier mobilnych F2P z segmentu hyper-casual.

 • Vivid Games spodziewa się blisko 3 mln zł straty netto za I półrocze 2018 r.

  VIVID Games miało ok. 2,88 mln zł skonsolidowanej straty netto w I półroczu 2018 r., przy przychodach ze sprzedaży ok. 3,69 mln zł i kosztach działalności operacyjnej 10,34 mln zł, podała spółka, prezentując wstępne dane.

 • Na GPW strach silniejszy od chciwości, w grze Altus TFI i Lotos

  Mimo olbrzymiego wyprzedania w segmentach małych i średnich spółek oraz poprawy nastrojów na świecie, chętnych do kupowania przecenionych akcji brakuje. Korekta wzrostowa prędzej czy później się pojawi, ale ta słabość GPW jest bardzo złą wróżbą na przyszłość.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku