X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Fundusz ZERNIKE META Ventures deklaruje zakup akcji NanoVelos

Opublikowano: 2017-12-15 16:54:59

Omawiane walory:

Spółka NanoVelos, jedna z trzech spółek zależnych NanoGroup, podpisała list intencyjny z funduszem ZERNIKE META Ventures S.P.A. Ingenium Poland SKA, który ustala warunki inwestycji kapitałowej funduszu w zakup akcji NanoVelos za kwotę 4 mln zł.

Źródło: Informacja prasowa

Pozyskane od funduszu środki finansowe będą przeznaczone na kontynuowanie prac badawczo-rozwojowych oraz działalność operacyjną NanoVelos SA.

NanoVelos jest jedną z trzech spółek zależnych NanoGroup – rozwija projekt polegający na stworzeniu innowacyjnej platformy transportu leków, który zaaplikowany do istniejących leków onkologicznych będzie mógł poprawić ich działanie przez celowany transport substancji czynnej do nowotworu, przy jednoczesnej redukcji toksycznego wpływu substancji czynnej na pozostałą część organizmu.

– Planowana inwestycja w naszą spółkę jest potwierdzeniem, że fundusz dostrzega wartość w prowadzonym przez NanoVelos badaniach i pozytywnie ocenia perspektywy dla innowacyjnych projektów biotechnologicznych – mówi Marek Borzestowski, prezes NanoGroup SA.

– Jako Zernike Meta Ventures głęboko wierzymy w polską branżę biotechnologiczną i cieszymy się, ze będziemy mieli tak ciekawy projekt w naszym portfelu. Jest to da nas dywersyfikacja portfela, a sam projekt i jego potencjał w połączeniu z doświadczoną kadrą zarządzającą pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość – mówi Jacek Błoński, partner zarządzający Zernike Meta Ventures.

Zgodnie z treścią listu intencyjnego, wolą stron jest nabycie przez fundusz ZERNIKE- META Ventures akcji NanoVelos najpóźniej do końca pierwszego kwartału 2018 r., za łączną kwotę 4 mln zł, tak aby docelowy udział funduszu w kapitale zakładowym NanoVelos wyniósł 13,79 proc. Intencją stron jest również przyznanie funduszowi prawa konwersji akcji NanoVelos na akcje NanoGroup, w wyniku czego udział funduszu w kapitale zakładowym NanoGroup wyniesie od 6 proc. do 8,12 proc. w zależności od kursu akcji NanoGroup na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

List intencyjny został zawarty w wyniku negocjacji z udziałem stron listu oraz zarządu NanoGroup. Umowa inwestycyjna zostanie zawarta pod warunkiem uzyskania m.in. odpowiednich zgód korporacyjnych, przeprowadzenia due diligence oraz pozyskania inwestorów prywatnych, którzy zasilą fundusz kwotą 2 mln zł.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o nanogroup)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku