X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

GetBack ma niecałe cztery tygodnie na złożenie w sądzie wariantowych propozycji układowych

Opublikowano: 2018-10-10 16:00:29

Omawiane walory:

Sędzia komisarz zobowiązał GetBack do złożenia do 6 listopada br. dodatkowych wariantowych propozycji układowych, zakładających rozważaną przez spółkę sprzedaż swoich aktywów inwestorowi. GetBack musi także do tego dnia złożyć na rachunek depozytowy kwotę 30 mln zł, która będzie stanowić zabezpieczenie ewentualnej umowy z inwestorem.

W trakcie wczorajszego Zgromadzenia Wierzycieli na mocy postanowień rozstrzygnięcia sędziego-komisarza głosowanie propozycji układowej zostało odroczone. Dokonano aktualizacji spisu wierzycieli i wierzytelności GetBack.

Spółka podała, że nowy termin głosowania w przedmiocie przyjęcia bądź odrzucenia przez Zgromadzenie Wierzycieli propozycji układowej zostanie wyznaczony „w późniejszym okresie” i zostanie podany po 6 listopada 2018 r. w zależności od tego, jak potoczą się rozmowy GetBack z potencjalnym inwestorem.

– Sędzia komisarz zobowiązał emitenta do złożenia – do dnia 06 listopada 2018 r. – dodatkowych wariantowych propozycji układowych zakładających rozważaną przez emitenta sprzedaż aktywów emitenta inwestorowi, jak również zobowiązał emitenta do złożenia – do dnia 06 listopada 2018 r. – na rachunek depozytowy Sądu sumy pieniężnej (tj. kwoty 30 mln zł), która stanowić będzie zabezpieczenie realizacji ewentualnej umowy inwestycyjnej z wyżej wskazanym inwestorem – czytamy w komunikacie.

Zarząd spółki został dodatkowo zobowiązany przez sędziego-komisarza do bieżącego dostarczania informacji w ramach prowadzonego przyspieszonego postępowania układowego na temat negocjacji prowadzonych z wyżej wskazanym inwestorem. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym obligacjom GetBack

29 sierpnia br. w trakcie Zgromadzenia Wierzycieli dokonano zatwierdzenia spisu wierzycieli GetBack. Zgromadzenie Wierzycieli zostało zamknięte bez głosowania – w ogólności – propozycji układowej. Miała ona być przedmiotem głosowania 9 października 2018 r. na kolejnym zgromadzeniu wierzycieli.

W ub. tygodniu zarząd GetBack poinformował, że złoży prośbę do sądu o rozważenie przełożenia terminu głosowania układu z 9 października na połowę grudnia br., a Rada Wierzycieli podjęła już uchwałę, która wspiera tę propozycję zarządu. Prośba spółki o przesunięcie terminu głosowania układu wynikała z faktu, że zmiana układu na wariant inwestorski wymaga zatwierdzonego układu. Proces jego uprawomocnienia się mógłby więc potrwać parę miesięcy, tymczasem – jak podkreślił zarząd – żaden inwestor nie będzie czekał tyle czasu aż układ się uprawomocni i będzie można głosować nowy. Jak informował wówczas prezes GetBacku Przemysław Dąbrowski, spółka chce do połowy grudnia podpisać umowę SPA (sprzedaży i nabycia) z inwestorem, a jeśli Zgromadzenie Wierzycieli zaakceptuje nowy układ, zamknąć transakcję do końca 2019 roku.

GetBack poinformował 5 października, że trzech spośród siedmiu wstępnie zainteresowanych inwestorów złożyło oferty nabycia aktywów spółki. Kolejnym etapem będzie wybór jednego lub kilku potencjalnych inwestorów, z którymi rozpoczną się negocjacje dokumentacji prawnej.

Wczoraj GetBack przedstawił zaktualizowana propozycję układu, który przewiduje spłacenie obligatariuszy w 38 proc. Propozycje te nie były jeszcze uzgadniane z wierzycielami zabezpieczonymi, ani z Radą Wierzycieli.

GetBack SA jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o getback)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku