X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Getin Noble Bank liczy na dalszą poprawę efektywności biznesowej

Opublikowano: 2018-05-17 09:49:40

Omawiane walory:

Getin Noble Bank zmniejszył wpływ zdarzeń przeszłych na aktualne wyniki dzięki działaniom restrukturyzacyjnym i liczy na dalszą poprawę efektywności biznesowej

– Dzięki głębokim działaniom restrukturyzacyjnym udało nam się w znaczący sposób ograniczyć problem bardzo wysokich odpisów aktualizacyjnych i tym samym zmniejszyć wpływ zdarzeń przeszłych na aktualne wyniki banku – powiedział prezes Artur Klimczak, cytowany w komunikacie.

Wartość odpisów w I kwartale 2018 roku wyniosła 119,4 mln zł i była o 75% niższa w porównaniu z poprzednim kwartałem. W I kwartale 2018 wynik netto grupy wyniósł -47,7 mln zł, co oznacza znaczącą poprawę względem analogicznego okresu rok wcześniej. W I kwartale Bank uiścił jednorazową składkę roczna do BFG na fundusz restrukturyzacji przymusowej w kwocie 61,9 mln zł. Na koniec marca br. suma bilansowa banku wynosiła 58,4 mld zł. W maju bank zarejestrował podwyższenie kapitałów o 190 mln zł.

– W nadchodzących kwartałach naszym celem będzie dalsza poprawa efektywności biznesowej w oparciu o solidne fundamenty, jakie udało nam się zbudować w ciągu ostatnich lat. Jestem przekonany, iż wysoka jakość obsługi oraz atrakcyjna oferta produktowa pozwolą nam na systematyczne zwiększanie grona aktywnych Klientów, dla których będziemy bankiem pierwszego wyboru – dodał prezes.

W I kwartale br. sprzedaż kredytów wzrosła o ponad 30% względem średniej kwartalnej sprzedaży w 2017 roku i osiągnęła poziom 2,4 mld zł. Bank odnotował istotny wzrost sprzedaży kredytów gotówkowych, których wartość w pierwszym kwartale osiągnęła poziom 477 mln zł, co jest wynikiem o ponad 30% lepszym w ujęciu rocznym. Wzrostom sprzedaży kredytowej towarzyszy systematyczna poprawa marży odsetkowej, która w I kw. wynosiła 2,15% i była o 0,1 pkt proc. wyższa w ujęciu rok do roku, podano też w komunikacie.

>> 5 wskazówek, które pozwolą wprowadzić Twój handel na akcjach na wyższy poziom

Getin Noble Bank odnotował 47,74 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2018 r. wobec 96,55 mln zł straty rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym strata netto w I kw. 2018 r. wyniosła 17,55 mln zł wobec 66,35 mln zł straty w pierwszym kwartale 2017 r. Wynik z tytułu odsetek wyniósł 296,91 mln zł wobec 328,81 mln zł rok wcześniej. Wynik z tytułu prowizji i opłat sięgnął 35,42 mln zł wobec 39,02 mln zł rok wcześniej. Aktywa razem banku wyniosły 58,42 mld zł na koniec I kw. 2018 r. wobec 59,84 mld na koniec 2017 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Getinoble)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku