X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Goldman Sachs będzie promował na świecie fundusze zarządzane przez PZU

Opublikowano: 2019-03-13 21:39:40

Omawiane walory:

W środę wieczorem prezes Paweł Surówka poinformował, że PZU i Goldman Sachs Asset Management podpisały list intencyjny, na mocy którego produkty inwestycyjne PZU mają być dostępne dla klientów Goldman Sachs na całym świecie. 

Paweł Surówka, prezes PZU (Źródło: Twitter/PZU)

Podpisane porozumienie to duży krok dla uruchomionej niedawno platformy inPZU. Zgodnie z umową, potencjalna współpraca będzie symetryczna. Goldman Sachs będzie dążył do udostępnienia funduszy zarządzanych przez PZU klientom międzynarodowym, a PZU stanie się oficjalnym dystrybutorem produktów inwestycyjnych amerykańskiego giganta.

– GSAM wesprze PZU w dążeniu do osiąganiu jak najlepszych stóp zwrotu z aktywów, a PZU będzie dążyć do udostępnienia swoim klientom produktów zarządzanych (lub współzarządzanych przez GSAM) w swojej sieci dystrybucji. To założenie w szczególności odnosi się do oferowania innowacyjnych rozwiązań inwestycyjnych na platformie inpzu.pl – informuje PZU.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Dodatkowo współpraca zakłada stworzenie funduszu na region Europy Środkowowschodniej, zarządzanego przez PZU i udostępnienie go na globalnej platformie dystrybucyjnej GSAM.

– W ten sposób staniemy się firmą realnie globalną – podkreślił Paweł Surówka, prezes PZU.

Platforma inPZU wystartowała w październiku 2018 r. z ofertą adresowaną do klientów indywidualnych. PZU postawiło na niskie koszty i zaoferowało stałą opłatę za zarządzanie na poziomie 0,5 proc. rocznie od zgromadzonych aktywów. Platforma umożliwia inwestowanie w fundusze indeksowe z oferty TFI PZU. W marcu do grona klientów dołączyli inwestorzy instytucjonalni. Z najnowszych danych wynika, że po blisko niecałych 6 miesiącach funkcjonowania inPZU zgromadziło już 100 mln zł aktywów pod zarządzaniem.

– To jest wielki sukces naszej ekipy inPZU, natomiast mamy apetyt na więcej. Na tym nie spoczywamy. Chcemy, żeby platforma inPZU stała się masową platformą do inwestycji – powiedział Paweł Surówka.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o PZU)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku