X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Goldman Sachs: Mundial wygra Brazylia, Polska wyjdzie z grupy

Opublikowano: 2018-06-12 13:23:57

Canarinhos są, według przewidywań jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie, głównym faworytem do wygrania Mistrzostw Świata w piłce nożnej, które rozpoczynają się w 14 czerwca w Rosji. Według prognoz, w finałowym meczu Brazylijczycy mają ograć Niemców.

Goldman Sachs przedstawił swoją prognozę na mundial w Rosji. W opracowaniu wykorzystał charakterystyki drużynowe oraz indywidualne poszczególnych graczy, a następnie przeprowadził blisko milion symulacji przebiegu turnieju. Według nich, to reprezentacja Brazylii sięgnie po mistrzowski tytuł (ma na to 18,5 proc. szans). Przy okazji Canarinhos mieliby się odegrać na Niemcach za dotkliwą porażkę w poprzednim półfinale (7:1). Zdaniem Goldman Sachs, spore szanse na mistrzostwo mają również Francuzi (11,3 proc.), jednak w symulacjach w „przedwczesnym finale” na etapie półfinału mają odpaść, pokonani właśnie przez Brazylijczyków.

Co ciekawe, słabo w symulacji wypadają reprezentacje Argentyny i Hiszpanii. Mają one odpaść z turnieju już na etapie ćwierćfinału, po porażkach odpowiednio z Francją i Portugalią. Jeszcze niżej Goldman Sachs ocenia szanse gospodarzy turnieju. Rosjanie mają niczym Polska w czasie Euro 2012 nawet nie wyjść z grupy.

Polska wyjdzie z grupy z drugiego miejsca

(Źródło: Goldman Sachs)

Polska reprezentacja w grupie H, według przewidywań Goldman Sachs, powinna zdobyć 7 punktów, po zwycięstwach nad Senegalem i Japonią oraz remisie z Kolumbią. Z powodu gorszego bilansu bramkowego nasi reprezentanci mają awansować z grupy z drugiego miejsca i w 1/8 finału zakończyć turniej po porażce z Belgią. Szanse na wyjście z grupy reprezentacji Polski, według modelu statystycznego, to aż 68,5 proc. Prawdopodobieństwo zdobycia tytułu mistrzowskiego przez biało-czerwonych wynosi 2,3 proc., co plasuje polską reprezentację na 11 miejscu wśród 32 finalistów.

W opisie polskiej reprezentacji analitycy banku zwrócili uwagę na uzależnienie zespołu od Roberta Lewandowskiego. Problemem również może być dziurawa defensywa, która traciła najwięcej bramek spośród europejskich drużyn, jakie zakwalifikowały się na mundial w Rosji. Mimo to GS uważa, że polska reprezentacja, podobnie jak i sytuacja ekonomiczna w kraju, są najmocniejsze od lat.

Kliknij, aby powiększyć. (Źródło: Goldman Sachs Global Investment Research)

Również według zapytanego przez Goldman Sachs eksperta – Carlo Ancelottiego (byłego trenera takich drużyn jak Real Madryt, Bayern Monachium czy Juventus Turyn) faworytem turnieju jest Brazylia. Słynny włoski trener wysoko ocenia również szanse Hiszpanów. Ekspert zwrócił również uwagę, że turniej rozgrywany będzie w stosunkowo niskich temperaturach jak na mundialowe standardy. Dzięki temu prawdopodobnie wzrośnie tempo gry jak i liczba strzelonych bramek w turnieju.

W 2014 roku Brazylijczycy też mieli wygrać…

Goldman Sachs typował również ostatnie piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2016 roku. Zgodnie z symulacjami banku polski zespół miał odpaść w 1/8 finału. Dopiero aktualizacja prognoz po fazie grupowej w przypadku naszej reprezentacji sprawdziła się, bo faktycznie biało-czerwoni dotarli do ćwierćfinału. Według prognoz GS, przed mundialem w 2014 roku, wygrać miała Brazylia (z prawdopodobieństwem aż 48,5 proc.!) Ostatecznie zwyciężyli wtedy Niemcy, którym dawano jedynie 11,4 proc. szans.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku