X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

GPW zawiesiła obrót akcjami 13 spółek

Opublikowano: 2018-12-29 00:16:20

Giełda Papierów Wartościowych zawiesiła obrót papierami aż 13 spółek. W styczniu inwestorzy nie pohandlują akcjami m.in. Krezusa oraz Getin Holdingu.

Giełda zawiesiła obrót akcjami: Ampli w upadłości układowej, Budopol Wrocław, Calatrava Capital, Clean&Carbon Energy, Getin Holding, Ideon, Indygotech Minerals, Krezus, Lark.pl, Magna Polonia, Regnon, Wilbo i Zakład Budowy Maszyn Zremb-Chojnice.

Obrót akcjami spółek (z wyjątkiem Krezusa) został zawieszony ze względu na zakwalifikowanie ich po raz kolejny do Listy Alertów oraz brak podjęcia odpowiednich działań zmierzających do usunięcia przesłanek do tej kwalifikacji w przyszłości. W ich wypadku przerwa w handlu potrwa od 2 stycznia do 29 marca. W wypadku Budopolu Wrocław, Calatrava Capital, Indygotech Minerals, Lark.pl i Wilbo giełda zastrzegła sobie możliwość przedłużenia okresu zawieszenia na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Nieco krócej potrwa przerwa w handlu akcjami Getin Holdingu. Tu zarząd giełdy postanowił zawiesić obrót od 8 do 18 stycznia 2019 r. Przypomnijmy, że Getin na czarną listę trafił na przełomie września i października br., a w grudniu dołączyły do niego kolejne firmy z grupy Leszka Czarneckiego (Getin Noble Bank oraz Open Finance).

W wypadku Krezusa o zawieszenie notowań wnioskowała Komisja Nadzoru Finansowego. Handel akcjami toruńskiej spółki wstrzymano już w piątek (28 grudnia). To nie pierwszy raz, kiedy urząd jako powód podaje „okoliczności wskazujące na możliwość dokonywania obrotu akcjami z naruszeniem interesów inwestorów”.

– Pomimo zaleceń KNF, Krezus SA nie poinformował, w jakim zakresie i w jaki sposób prowadzona jest obecnie działalność gospodarcza spółki i jakie są możliwości kontynuacji tej działalności. Informacje przekazywane przez Krezus SA nie są pełne i nie ukazują całego obrazu sytuacji gospodarczej i finansowej spółki oraz jej płynności. Do czasu przekazania pełnej i rzetelnej informacji w powyższym zakresie przez Krezus SA, obrót akcjami spółki jest dokonywany w okolicznościach wskazujących na możliwość naruszenia interesów inwestorów. – poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego.

Równolegle Giełda usunęła Krezusa z list uczestników indeksów sWIG80 oraz sWIG80TR.

45 spółek na czarnej liście

Po grudniowej rewizji na liście alertów znalazło się aż 45 spółek. Zdecydowana większość z nich to recydywiści, czyli spółki, które na czatnej liście pojawiają się więcej niż raz.

Źródło: GPW

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o 06magna, ampli, budopol, calatrava, ccenergy, getin, ideon, indygo, krezus, Lark, regnon, wilbo, zremb)

 • Audyt w Krezusie: Faktury na fikcyjne zobowiązania i wyprowadzenie majątku

  Wyniki audytu prawno-gospodarczego w KREZUSie są druzgocące dla zarządu kierowanego przez Jacka Ptaszka. Według ustaleń nowych władz spółki, faktury z okresu kwiecień-październik dotyczyły fikcyjnych zobowiązań i służyły wyprowadzeniu majątku.

 • Polska giełda idzie za ciosem. W centrum uwagi potężne wzrosty spółek Czarneckiego

  Po słabszym początku notowań, indeks WIG20 wyszedł na plus. Jednak brak sesji na Wall Street i w większości czerwone europejskie parkiety, ograniczają szansę na mocniejszy ruch do góry. Dlatego druga połowa notowań powinna przynieść spadek zmienności i obrotów. W czwartek gorąco jest m.in. na akcjach Idea Banku, GETIN Noble Banku i Ciechu.

 • Analiza techniczna 4 spadających noży z portfela Leszka Czarneckiego

  Łapanie spadających noży i na giełdzie i w życiu codziennym często kończy się źle. Jednak nawet po najbardziej drastycznych przecenach przychodzi czas na solidną (choć zazwyczaj krótką) korektę wzrostową. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku na StockWatch.pl sprawdził, jak po środowym odbiciu prezentuje się układ techniczny na wykresach Idea Banku, GETINu, GETIN Noble Banku oraz Open Finance.

 • Czy pieniądze na lokatach w Idea Banku i Getin Banku są bezpieczne?

  Afera KNF i potężna przecena akcji banków zasiały ziarno niepewności wśród klientów trzymających swoje oszczędności w spółkach z grupy Leszka Czarneckiego. Zdaniem ekspertów, nie ma ani powodów do paniki, ani też szybkiego wypłacania pieniędzy. Wręcz przeciwnie, dla wielu może to być okazja na wysokie oprocentowanie na lokacie bankowej.

 • Sesja pod znakiem niespodzianki w PKB i krachu na spółkach Czarneckiego

  Znacznie lepsze od prognoz dane nt. PKB Polski za III kwartał 2018 roku ratują warszawską giełdę przed spadkami. W środę na pierwszym planie pozostaje afera wokół KNF oraz tąpnięcie na kursach akcji banków z grupy Leszka Czarneckiego.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku