X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Guillaume Duverdier zrezygnował ze stanowiska prezesa zarządu Grupy Żywiec

Opublikowano: 2018-11-09 11:51:28

Omawiane walory:

Guillaume Duverdier zrezygnował ze stanowiska prezesa zarządu Grupy Żywiec. Na jego następcę ma zostać zarekomendowany Francois-Xavier Mahot.

(Fot. Grupa Żywiec)

– Zarząd Grupy Żywiec, informuje, że w dniu 9 listopada 2018 r. wpłynęło do spółki oświadczenie prezesa zarządu spółki, pana Guillaume Duverdier, w sprawie rezygnacji z dniem 31 grudnia 2018 r. z funkcji prezesa zarządu spółki – podano w komunikacie.

>> Promocja: do końca listopada roczny abonament premium StockWatch.pl w cenie 6 miesięcy! Sprawdź!

Oświadczenie zostało złożone radzie nadzorczej spółki, za pośrednictwem jej przewodniczącego, który w liście przekazanym dziś RN oraz spółce poinformował, iż na posiedzeniu rady 14 listopada br. zarekomenduje powołanie Francois-Xavier Mahot na funkcję prezesa spółki z dniem 1 stycznia 2019 r.

Grupa Żywiec warzy piwo w pięciu browarach: Warce, Elblągu, Leżajsku oraz w Żywcu i w Cieszynie. W 2017 roku sprzedała 11,2 mln hektolitrów piwa. Spółka jest notowana na GPW od 1991 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o ZYWIEC)

 • Grupa Żywiec chce przejąć Browar Namysłów za ok. 0,5 mld zł

  Grupa Żywiec zawarła z Chicago Poland Investment Group, LLC umowę dotyczącą nabycia Browaru Namysłów Sp. z o.o. za cenę podstawową w wysokości 500 mln zł.

 • GPW wyhamowała spadki, w centrum uwagi CD Projekt, Eurocash i niepokojące dane z Europy

  Odbicie na akcjach CD Projektu, nawet w połączeniu z pozytywnymi informacjami z CCC i innych spółek, to zbyt mało, żeby pociągnąć GPW mocno w górę, kiedy nastroje na rynkach światowych są fatalne. Niepokój wśród inwestorów budzą doniesienia z Włoch oraz dane sugerujące mocne hamowanie koniunktury w Europie.

 • Grupa Żywiec może zapłacić ok. 68 mln zł kary zw. z rozliczeniami podatkowymi

  Fiskus uznał, że giełdowy producenta piwa w 2013 r. niewłaściwe ujmował przychody i koszty związane z rozliczeniem opłat licencyjnych oraz koszty uzyskania przychodów związane z odpisami amortyzacyjnymi od znaków towarowych. Dodatkowe zobowiązanie podatkowe jakie mogłoby zostać nałożone na spółkę, wyniesie ok. 47 mln zł z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych oraz 21 mln zł z tytułu odsetek.

 • Grupa Żywiec nie obłowiła się na mundialu

  Mimo sprzyjającej pogody i mistrzostw świata w piłce nożnej, skonsolidowany zysk netto Grupy Żywiec w I połowie br. spadł w ujęciu r/r o 8 proc. do 123,8 mln zł. W ciągu 6 miesięcy spółka sprzedała 5,6 mln hektolitrów piwa, czyli tyle co rok wcześniej.

 • Energetyka wspiera indeksy, w grze PGE, Energa i Kruk

  Inwestorzy z warszawskiej giełdy są tak mocno skupieni na sytuacji na rynkach globalnych, że zupełnie zignorowali nieco słabszy od oczekiwań odczyt nt. polskiego PKB. Dlatego też o losach środowej sesji zdecydują popołudniowe dane z USA. Póki co dobre zachowanie spółek energetycznych zapewnia wzrosty w Warszawie. Kolejny dzień drożeją też akcje Kruka.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku