X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Herkules w grudniu wyda 5 mln zł na skup akcji własnych

Opublikowano: 2017-12-07 11:23:23

Omawiane walory:

Herkules ustalił cenę jednostkową nabycia akcji własnych na 4,20 zł, a ich maksymalną liczbę - na 1,2 mln.

Herkules w ramach drugiej transzy skupi maksymalnie 1,2 mln akcji po cenie 4,20 zł za sztukę. Buy back potrwa od 11 do 20 grudnia 2017 roku.

– Przeznaczeniem skupu akcji jest ich umorzenie i tym samym zmniejszenie liczby akcji, dzięki czemu, oprócz wypłat dywidend, w ten sposób chcemy docenić naszych akcjonariuszy. Z drugiej strony umożliwiamy tej części z nich, którzy nie czują się usatysfakcjonowani obecnym kursem akcji, wycofanie się z inwestycji. Jesteśmy pewni, że założenia grudniowego skupu są atrakcyjne zarówno dla spółki, jak i jej akcjonariuszy, a proponowana cena nie odzwierciedla jeszcze w pełni korzystnych perspektyw, które stoją przed spółką w kolejnych latach – powiedział Tomasz Kwieciński, wiceprezes zarządu Herkules SA.

Spółka dotychczas skupiła akcje stanowiące 3,32 proc. kapitału, wobec 11 proc., na które zgodę wyraziło NWZ z lutego br.

– W 2017 r. chcemy w naszych wynikach ująć zidentyfikowane niekorzystne czynniki i rozpocząć kolejny rok, w taki sposób, by móc zaprezentować potencjał wynikowy grupy Herkules. Mimo dobrych warunków rynkowych, w ostatnich kwartałach spotkały nas jednorazowe negatywne zdarzenia mające charakter czynnika losowego, związane z sytuacją spółki zależnej Viatron oraz jednym z naszych wieloletnich kontrahentów, tj. grupą Vistal. Warto zauważyć, że powyższe odpisy mają charakter księgowy i nie wpływają na przepływy w spółce – dodał Tomasz Kwieciński.

W środę Herkules poinformował o jednorazowych czynnikach, które obciążą wyniki za 2017 r. Łączna kwota odpisów szacowana jest na 7,2 mln zł i składają się na nią następujące zdarzenia – 1,5 mln zł obejmuje saldo aktywowanych dotychczas kosztów poniesionych przez spółkę zależną Viatron w 2016 r. na inwestycję w pozyskanie rynków zagranicznych. Spółka Viatron zmuszona była przerwać realizację prowadzonych projektów w wyniku wypadku i uszkodzenia technicznego kluczowego żurawia. Ze zdarzeniem tym wiąże się drugi negatywny czynnik dotyczący Viatronu, czyli odpis aktualizujący wartość księgową inwestycji Herkulesa w akcje tej spółki zależnej (4,7 mln zł). Trzecią przesłanką jest odpis nieuregulowanych należności ze strony Vistalu, który wyniesie do 1 mln zł.

Herkules jest dostawcą usług sprzętowych w zakresie wynajmu urządzeń dźwigowych oraz realizacji transportu ponadgabarytowego. Świadczy również usługi budowlano-montażowe wiązane z wznoszeniem obiektów kubaturowych, farm wiatrowych oraz realizuje obiekty telekomunikacyjne i energetyczne. Jest notowany na GPW od 2006 r.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Herkules)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku