Hollywood przeprowadzi prywatną emisję 15 mln akcji serii L po 1 zł każda

Omawiane walory:

Akcjonariusze Hollywood zdecydowali o emisji akcji serii L. W trybie emisji prywatnej zostanie zaoferowanych 15 mln walorów po 1 zł każdy. Grupa Hollywood zamierza wykorzystać emisję do przyspieszenia ekspansji w kraju i za granicą oraz zoptymalizować strukturę finansowania.

– Dokapitalizowanie zapewnia elastyczność w realizacji naszych planów rozwojowych. Pozwala na aktywne zwiększenie tempa i skali realizowanych inwestycji rentalowych w oparciu o wewnętrzne oraz zewnętrzne źródła finansowania. Cena emisyjna jest wyższa niż aktualny oraz średni kurs na GPW z ostatnich 6 miesięcy, co sprawia, że emisja ta jest korzystna dla obecnych akcjonariuszy spółki – powiedział członek zarządu ds. ekonomiczno-finansowych w Hollywood Krzysztof Cetnar.

Dzięki planowanej emisji akcji Grupa Hollywood zamierza wykorzystać szanse i przyspieszyć ekspansję krajową oraz zagraniczną, jak również zoptymalizować strukturę finansowania.

– Jesteśmy obecni we wszystkich głównych segmentach rynku, tzn. obsługujemy placówki medyczne, rynek HoReCa oraz przemysł. Rośniemy w Polsce, znacząco zwiększamy przychody na rynku niemieckim. Dynamicznie zwiększamy sprzedaż zaawansowanej usługi wynajmu tekstyliów wraz z ich serwisem, co z jednej strony zapewnia wyższe marże, ale również wymaga dodatkowych źródeł finansowania oraz zaangażowania wyższego kapitału obrotowego – dodał prezes Adam Andrzej Konieczkowski.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Choć obecna sytuacja na rynku pracy oraz skokowy wzrost kosztów energii i gazu nie sprzyjają w krótkiej perspektywie całej branży usług pralniczych i wynajmu tekstyliów, to należy oczekiwać, że w dłuższej perspektywie poziom cen zrekompensuje obserwowany obecnie wzrost kosztów, wynikających z czynników zewnętrznych.

– Niemniej już dzisiaj musimy poprawiać sprawność i efektywność działania grupy. Służy temu zainicjowany proces konsolidacji oraz działania operacyjne zwiększające wydajność. Grupa Hollywood – jako jeden z wiodących podmiotów w branży, wyróżniający się profesjonalnymi systemami zarządzania, automatyzacją procesów oraz ciągłą optymalizacją operacyjną – jest dobrze przygotowana do wyzwań tego typu i mimo niesprzyjających warunków zewnętrznych widzi możliwości przyspieszenia długoterminowej ścieżki rozwoju – podsumował Konieczkowski.

Grupa Hollywood to największa sieć pralni przemysłowych w Polsce, która rozpoczęła także ekspansję zagraniczną (Niemcy). Jest obecna w trzech segmentach rynku – szpitalnym, HoReCa oraz odzieży roboczej. Spółka była notowana na NewConnect od 2014 r. Przeniosła się na rynek główny GPW na ostatniej sesji w 2017 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT HOLLYWOOD, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR