Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wyprzedaż na kursie akcji Huckleberry Games. Studio wstrzymało prace nad grą „Edengrad”

Opublikowano: 2018-08-14 10:14:18

Omawiane walory:

Na informację o wstrzymaniu prac nad RPG-iem Edengrad giełda zareagowała ponad 13-proc. spadkiem kursu akcji.

Fot. materiały prasowe Huckleberry Games

– W toku prac nad aktualizacją gry „Edengrad”, mając na uwadze dokonywaną na bieżąco analizę rynku gier komputerowych i w związku ze wzrastającymi oczekiwaniami użytkowników co do jej ostatecznego kształtu, emitent podjął decyzję dotyczącą wstrzymania prac nad grą. Ukończenie gry „Edengrad” w wersji umożliwiającej osiągnięcie zamierzonego poziomu sprzedaży, a w konsekwencji pozytywnych efektów finansowych wymaga znacznie większych, niż pierwotnie zakładano, nakładów pracy oraz środków finansowych, w tym w szczególności zapewnienia odpowiedniej wysokości budżetu marketingowego – czytamy w komunikacie.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami zarząd podejmie działania zmierzające do pozyskania finansowania dalszej działalności spółki. Ponadto uznano, że kontynuacja prac nad grą będzie zależała od warunków finansowania, w szczególności od jego wysokości oraz terminu pozyskania.

– W czerwcu 2018 r. spółka opublikowała pełną wersje gry „The Minglers” na platformie Android w sklepie Google Play. Na dzień publikacji niniejszego raportu gra nie stała się sukcesem sprzedażowym. Doświadczenie zdobyte przy okazji prac nad tą grą zostanie wykorzystane przy pracach nad kolejnymi tego typu produkcjami spółki – czytamy dalej.

Ponadto zarząd informuje, że plany rozwoju gry „Stay Hungry” również zostają uzależnione od wyników działań zarządu zmierzających do pozyskania inwestora. Planowany termin wydania gry na platformie Steam oraz na konsolach na przełom lat 2018 i 2019 może zostać dotrzymany, pod warunkiem podjęcia współpracy z nowym inwestorem strategicznym.

Huckleberry Games to producent gier, który zadebiutował w pod koniec grudnia 2017 r. na rynku NewConnect.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o hGames)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku