Hydra Games: Emisja pozwoli nam na zdynamizowanie rozwoju

Omawiane walory:

Gościem czwartkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl był Kamil Kurkowski, prezes zarządu Hydra Games. Tematem spotkania były dotychczasowe premiery, plany rozwoju spółki oraz trwająca emisja akcji.

Hydra Games od 2019 roku skupia swoją działalność na sektorze gier z segmentu indie, dystrybuowanych w modelu premium. Produkcje autorstwa spółki stawiają na poruszanie istotnych problemów społecznych i skupiają się nie tylko na rozgrywce, ale w dużej mierze także na aspekcie fabularnym. Studio kładzie również nacisk na poszukiwanie nisz na mocno konkurencyjnym rynku i kwestię dywersyfikacji poprzez zróżnicowanie gatunkowe swoich produkcji. Plany spółki zakładają wydawanie 2-5 gier każdego roku, w tym 2-3 z nich miałyby posiadać wyraźnie większy budżet. Wszystkie tytuły będą wydawane na PC, a także na innych platformach w późniejszym okresie.

Do studia dołączył niedawno Alexander Dudin, który wcześniej pracował m.in. w Ubisoft i 11 bit studios nad tytułami AAA. Ponadto, był on częścią zespołu odpowiedzialnego za wydane niedawno Outriders.

– Aleksander Dudin pełni u nas rolę głównego producenta, który trzyma pieczę nad wszystkimi projektami, natomiast planujemy zatrudnić kolejne zespoły. Jesteśmy na finiszu procesu rekrutacji zespołu do kolejnego projektu oraz rozmawiamy z innymi teamami. Odpowiadając w skrócie: Tak, planujemy zatrudnić kolejne zespoły do produkcji naszych gier – powiedział Kamil Kurkowski, prezes Hydra Games.

>> Gaming na Giełdzie VI: seria czatów inwestorskich i konferencja finałowa

Dotychczas Hydra Games wydało już dwie gry. „Don’t Be Afraid” oraz „The Last of Mr. Chardish” – przygodówki, które ukazały się pod koniec 2020 roku, ale nie odniosły większego sukcesu finansowego.

– Nasze tytuły osiągnęły wysokie oceny wśród graczy oraz mediów gamingowych. Daje to bardzo duże nadzieje na znacznie wyższe przychody z tytułu sprzedaży wersji konsolowych, których rynek jest dużo większy niż PC. Uważamy, że największe sukcesy związane z tymi tytułami są jeszcze przed nami, a działania marketingowe, które planujemy będą miały jeszcze większą skalę – powiedział Kamil Kurkowski.

W fazie produkcji znajduje się natomiast „Bad Trip” będący symulatorem produkcji narkotyków, wzorowanym na bardzo popularnym amerykańskim serialu. Jednocześnie spółka pracuje nad dwoma kolejnymi produkcjami o roboczych tytułach „Artificial Intelligence” oraz „The Last Breath”.

– Trailery planujemy udostępnić jeszcze w tym kwartale. Gameplaye natomiast będą prezentowane w II połowie bieżącego roku. O konkretnych datach będziemy informować na bieżąco. Na tym etapie produkcji gier jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów, dlatego wszelkie materiały promocyjne będą bardzo wysokiej jakości – powiedział prezes zarządu Hydra Games.

29 kwietnia ruszyła oferta publiczna akcji spółki. W ramach emisji swoich akcji Hydra Gamea planuje pozyskać do 1,5 mln zł. Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone na dalsze prace nad grą Bad Trip oraz dwoma niezapowiedzianymi do tej pory tytułami o roboczych tytułach “The Last Breath” oraz “Artificial Intelligence”.

– Mamy ustabilizowaną strukturę przychodów zapewniającą finansowanie na realizację kluczowych milestones’ów. Emisja pozwoli nam na zdynamizowanie rozwoju – dodał prezes.

>> Zapis całego spotkania z Kamilem Kurkowskim, prezesem zarządu Hydra Games SA znajdziesz tutaj

Po przeprowadzeniu oferty publicznej i późniejszej rejestracji akcji w KRS spółka zamierza niezwłocznie rozpocząć proces wprowadzenia akcji do obrotu na rynku NewConnect. Debiut spółki na małej giełdzie planowany jest w II połowie 2022 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o HYDRAGAMES)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR