Idea Bank kusi firmy nowymi rozwiązaniami i integracją usług

Omawiane walory:

Idea Bank systematycznie rozwija portfolio usług dla małych i średnich przedsiębiorców, integrując je jednocześnie w jednym, prostym panelu obsługowym, poinformował ISBnews członek zarządu banku Tomasz Górski. W II kwartale 2019 pojawi się wirtualny doradca Video Bot oraz nowy rachunek z bogatym pakietem usług dodatkowych, zapowiedział. Celem tych działań jest zdobycie pozycji lidera w pozyskiwaniu nowych firm na polskim rynku.

– Celem Idea Banku jest stworzenie ekosystemu dla polskiego przedsiębiorcy – rozwijamy to dwutorowo. Naszym klientom, czyli małym i średnim przedsiębiorcom nie brakuje najbardziej pieniędzy czy pomysłów, tylko zwyczajnie czasu. Dlatego tworzymy system, gdzie może on poprzez jeden login załatwić wiele spraw – powiedział Górski w rozmowie z ISBnews.

Członek zarządu przypomniał, że Idea Bank oprócz typowych usług bankowych oferuje swoim klientom usługi księgowe na platformie Tax Care oraz Chmurę Faktur, czyli pierwszą w Polsce darmową platformę elektronicznej wymiany faktur między firmami. Dzięki temu połączeniu klient może nie tylko prowadzić proste fakturowanie, ale także weryfikować odbiorcę czy później obrót gotówki.

– W ciągu pierwszych tygodni funkcjonowania zintegrowanego systemu zaczęło z niego korzystać blisko 20 tys. klientów. Nie mogę powiedzieć, jakie mamy cele w perspektywie np. roku, ale chcemy z tej usługi uczynić coś, co będzie wyróżniało Idea Bank na tle konkurencji – zapewnił.

Zdaniem Górskiego, tak zbudowany system pozwala na wprowadzanie kolejnych funkcjonalności, jak wprowadzony kilka tygodni temu kasoterminal, czyli urządzenie łączące funkcje kasy fiskalnej i terminala płatniczego. Dzięki temu przedsiębiorca oszczędza, ponieważ nie musi kupować dwóch urządzeń; uproszczony jest też proces sprzedaży.

– Do tego urządzenia mamy też aplikację IdeaPay Web, dzięki której można zobaczyć w czasie rzeczywistym statystyki sprzedaży. Kierunkiem, w którym chcemy iść jest integracja kasoterminalu z naszym podstawowym systemem Idea Club i wówczas wszystko będzie widoczne w jednym panelu obsługowym – wskazał Górski.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Kolejnym krokiem będzie integracja z całą sferą cyfrowej administracji publicznej, która jest bardzo dobrze rozwinięta. Dzięki tzw. profilowi zaufanemu możemy założyć firmę, opłacać składki ZUS, itp.

– Chcemy połączyć użytkownika banku z usługami, które oferuje nam administracja, a więc kwestie podatkowe, ZUS czy zaświadczenia konieczne do przetargów. Celem jest więc zarządzanie wszystkimi tymi możliwościami z jednego miejsca – wyliczył członek zarządu banku.

Jednym z przykładów integracji usług dla przedsiębiorców w „świecie realnym” jest sieć Idea Hub oraz stworzenie w Gdańsku pierwszego Idea Spot, gdzie w jednym miejscu znajduje się oddział banku, Tax Care, Idea Leasing oraz przestrzeń coworkingowa dla klientów, także startupów.

– Nie mamy jednak ambicji, by być inwestorem w startupach, chcemy oferować proste i intuicyjne produkty transakcyjne, kredyty, leasing, czy też produkty oszczędnościowo-inwestycyjne. Wspieramy także początkujących przedsiębiorców wiedzą np. poprzez organizowanie w Idea Hubach wykładów czy szkoleń – wskazał Górski.

Podkreślił, że Idea Bank dokładnie obserwuje rynek bankowy, analizuje potrzeby klientów i stara się im nie tylko sprostać, ale wręcz je wyprzedzać. Chce być pionierem nowoczesnych rozwiązań.

– Najważniejszym trendem jest kreatywne, sprytne łączenie bankowości z usługami dodatkowymi dla przedsiębiorców, jak wspomniane kasoterminale, czy też połączenie z administracją – powiedział.

Górski widzi także ogromny potencjał w finansowaniu i obsłudze e-commerce, ale tutaj konieczny jest rozwój systemu banku, wdrożenia nowych technologii. Także w tym wypadku celem banku będzie pełne zintegrowanie wszystkich możliwych usług i operacji w jednym, prostym panelu obsługowym.

– Mamy w Polsce bardzo nowoczesną bankowość z prostymi rozwiązaniami dla klientów, mamy dobrze rozwiniętą sferę administracji publicznej, więc trzeba znaleźć sposób jak je połączyć, ale w sposób przejrzysty, nieprzytłaczający przedsiębiorcy. Będziemy więc szli krok po kroku automatyzując kolejne funkcjonalności dla klienta, aby dać małemu i średniemu przedsiębiorcy poziom usług dostępny dziś tylko dla wielkich korporacji – zapewnił Górski.

Jednym z takich nowatorskich rozwiązań, które w najbliższym czasie Idea Bank zaproponuje swoim klientom będzie Video Bot, czyli interaktywny pomocnik przy wypełnianiu formularzy i wniosków.

– Zamiast opisu pól, które musimy wypełnić wyświetla się postać wirtualnego doradcy, który w zależności od wybranych punktów udziela konkretnych, zindywidualizowanych wskazówek. I takie właśnie zindywidualizowane technologie chcemy w kolejnych miesiącach wprowadzać – poinformował Górski.

Członek zarządu zapowiedział także uruchomienie w II kwartale 2019 r. nowego rachunku połączonego z nowym pakietem usług dodatkowych i wsparcia biznesowego dla przedsiębiorcy. Wszystkie te działania mają na celu dalszy rozwój banku i przyciąganie nowych klientów.

– Nie możemy, oczywiście, podać naszych celów, mogę jedynie zapewnić, że chcemy być liderem w pozyskiwaniu i obsłudze nowych firm w Polsce – podsumował Górski.

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla małych firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Ideabank, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Giełdowe misie idą za ciosem, w grze Play i banki Czarneckiego

  Pogorszenie nastrojów na rynkach globalnych i fatalne dane o produkcji przemysłowej w Polsce ściągają w dół indeksy WIG20 i WIG. Przed przeceną bronią się natomiast małe i średnie spółki. Po wynikach rosną banki Czarneckiego i Grupa Azoty.

 • Idea Bank miał 1,65 mln zł zysku netto w I kwartale 2020 r.

  Idea Bank odnotował 1,65 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 83,13 mln zł straty rok wcześniej.

 • Idea Bank czasowo zwolnił przedsiębiorców z opłat za rachunek

  Idea Bank zwolnił z opłat za rachunek przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą w okresie karencji płatności składek ZUS. Dostosował również warunki korzystania z konta FIRMA+ w taki sposób, aby klienci mogli otrzymać premię przez pełne 6 miesięcy opłacania składek ubezpieczeniowych z tego rachunku. To kolejna po wakacjach kredytowych i dystrybucji subwencji Polskiego Funduszu Rozwoju realna pomoc banku dla klientów, których dotknęły problemy finansowe spowodowane gospodarczymi skutkami stanu epidemii.

 • Artur Kubiński zrezygnował z funkcji członka zarządu Idea Banku

  Artur Kubiński złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu Idea Banku.

 • Co banki proponują kredytobiorcom w okresie pandemii koronawirusa [LISTA]

  Zdecydowana większość dużych banków komercyjnych już przedstawiła "pakiety antykryzysowe". W praktyce sprowadzają się one do płatnej prolongaty kredytu, z tą różnicą, że mają być one przyznawane łatwiej, a za samo rozpatrzenie wniosku nie będzie pobierana opłata, jak to miało miejsce dotychczas. Każdy pakiet jest inny i nie zawsze się opłaca, dlatego przed decyzją o udaniu się na ewentualne wakacje kredytowe warto uważnie wczytać się warunki.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR